Reklama

Duża rekrutacja kontrolerów biletów w ZTM

Redakcja
Kilkudziesięciu nowych kontrolerów już niedługo rozpocznie pracę w ZTM. Organizator transportu szuka chętnych. Po ich zatrudnieniu kontrolerów ma być prawie dwa razy więcej niż teraz.

Więcej kontrolerów i kontroli biletów w autobusach oraz tramwajach. To zapowiadane już od jakiegoś czasu zmiany w wydziale kontroli biletów w ZTM. Organizator transportu zatrudni kilkudziesięciu nowych pracowników. W ten sposób chce poradzić sobie z gapowiczami. – Niemal podwajając liczbę kontrolerów chcemy zintensyfikować nasze działania w tych pojazdach. Szczególnie uwzględnione zostaną obrzeża sieci komunikacyjnej – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. Kontrolerzy muszą znać układ komunikacyjny metropolii, przepisy ZTM, być sumienni i cechować się wysoką kulturą osobistą, a także radzić sobie ze stresem. Jak mówi zastępca naczelnika wydziału kontroli biletów Tomasz Musioł, podróżni mają wiele możliwości zakupu biletu. Dlatego „taryfa ulgowa” dla gapowiczów się skończyła. Jazda bez biletu może mieć poważniejsze konsekwencje niż mandat. – Nie tylko na karach finansowych może się skończyć. Podróżujący bez ważnego biletu powinni również liczyć się z konsekwencjami karnymi. Kiedy pasażer w ciągu roku nie uiścił dwóch nałożonych opłat dodatkowych i po raz trzeci podróżuje bez ważnego biletu, popełnia wykroczenie, tzw. szalbierstwo. Wówczas sąd może wydać wyrok ograniczenia wolności i nałożyć obowiązek wykonania prac społecznych – przestrzega Musioł.

Osoby, które pozytywnie przejdą rekrutację, będą pracowały na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzinowym. Praca w systemie zmianowym obejmuje nie tylko dni robocze, ale również soboty i niedziele. Zatrudnieni na etacie kontrolerzy otrzymają podstawową pensję w wysokości ok. 2,5 tys. zł netto. Do tego dochodzi 10% premii regulaminowej i ewentualne premie za wysługę lat. W przyszłości ma do tego dojść jeszcze prowizja za wystawione mandaty. Jednak muszą to być mandaty, które zostały uregulowane przez gapowiczów.

Rekrutacja trwa do końca listopada. Nowi kontrolerzy mają zacząć pracę od 1 stycznia 2021 roku. Szczegóły oferty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*