Reklama

ZTM likwiduje Punty Obsługi Klienta. To początek końca karty ŚKUP w obecnej wersji

Redakcja
Od 22 marca pasażerowie nie załatwią już żadnej sprawy w Punktach Obsługi Klienta, bo te zostaną zlikwidowane. Wszystko dlatego, że kończy się trwałość projektu ŚKUP, którego integralną częścią były m.in. POK.

Za nieco ponad dwa tygodnie działalność zakończy 40 Punktów Obsługi Klienta. Zamówione do 6 marca karty ŚKUP będzie można odbierać w Punktach Obsługi Klienta do 20 marca. 22 marca nieodebrane z POK karty zostaną przekazane do Punktów Obsługi Pasażera. Natomiast karty zamawiane po 6 marca będzie można nadal zamawiać z przesyłką do domu przez Portal Klienta lub odbierać w 10 Punktach Obsługi Pasażerów.

Najważniejsze funkcje POK, czyli m.in. doładowanie karty, złożenie wniosku czy reklamacji, będzie można załatwić przez Portal Klienta, aplikację „Mobilny ŚKUP” lub w automatach biletowych. Zdajemy sobie sprawę, że choć trendy digitalizacji są powszechne i większość pasażerów przestawi się na kanały zdalne, to część użytkowników preferuje kontakt z żywym człowiekiem. Dla nich pozostaje do dyspozycji sieć stacjonarnej sprzedaży biletów elektronicznych składająca się blisko z 800 punktów. Ponadto cały czas funkcjonuje 10 Punktów Obsługi Pasażera – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Już w ubiegłym roku pojawiła się możliwość zamówienia karty ŚKUP do domu, zwiększono zakres uprawnień Punktów Obsługi Pasażera i wydłużono ich godziny otwarcia.

Jak informuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, możliwe jest zwiększenie liczby Punktów Obsługi Pasażera, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W ciągu najbliższego 1,5 roku GZM chce unowocześnić system ŚKUP i wprowadzić do niego nowe funkcjonalności. Plastikowa karta nie będzie już pasażerom potrzebna.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*