Reklama

Zrównoważony transport w Katowicach. Miasto zachęca do chodzenia i elektrycznych pojazdów

Fot. Regionalny Instytut Kultury.

Redakcja
Dzisiaj rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Katowice, jak co roku, biorą udział w międzynarodowej akcji. Przygotowano atrakcje na jednej z ulic w centrum miasta oraz promocję na jazdę elektrycznymi pojazdami.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Katowicach. Z okazji obchodów Katowice przygotowały kilka atrakcji. Będą one dostępne dla mieszkańców przez tydzień. Miejscem, gdzie odbędą się wydarzenia, będzie przede wszystkim parklet przy ul. Teatralnej, zaprojektowany przez studentów Politechniki Śląskiej. W najbliższy piątek, 18 września, mieszkańców na Teatralną mają przyciągnąć m.in. koncerty, czytanie bajek i grany na żywo hejnał katowicki. Miasto chce promować chodzenie pieszo. Dlatego partnerzy wydarzenia, czyli lokale przy ul. Teatralnej, przygotowali tego dnia specjalne oferty  Będą one dostępne w Kawiarni Fotograficznej, Kredensie przy Rynku, Bistro Oficyna i Naleśnikarni na hasło „idę szłapcugiem”. Ponadto w parklecie Instytutu Myśli Polskiej im. Korfantego będzie można podzielić się swoim pomysłem na zrównoważony transport. Udostępniona zostanie tablica pomysłów, gdzie chętni zapiszą swoje przemyślenia. Przyjadą tam też strażnicy miejscy na rowerach elektrycznych. W konkursach dotyczących bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów będzie można wygrać drobne upominki.

Tegoroczne obchody ETZT odbywają się pod hasłem „Mobilność bezemisyjna dla wszystkich”. Dlatego Blinkee, operator elektrycznych pojazdów, przygotował ofertę dla mieszkańców. Od 22 do 24 września na hulajnodze lub skuterze będzie można przejechać się za darmo przez 15 minut. W promocji obowiązuje kod KATOETZT2020.

Poniżej pełny program wydarzenia, które odbędzie się w piątek (18 września) na parklecie przy ul. Teatralnej 4. 

9.00 hejnał miejski z Teatralnej
10.10 Mikro recital Kulbicki&Balczarek vol. 1
10.30 Bajki po śląski cz. 1
11.10 Mikro recital Kulbicki&Balczarek vol. 2
11.30 Małgosia Pietrzak o podróży elementów stroju śląskiego i dlaczego baba nie mieściła się w autobusie i wszędzie chodziła pieszo cz. 1
12.00 Hejnał miejski z Teatralnej
12.10 Mikro recital Kulbicki&Balczarek vol. 3
12.30 Małgosia Pietrzak o podróży elementów stroju śląskiego i dlaczego baba nie mieściła się w autobusie i wszędzie chodziła pieszo cz. 2
13.10 Mikro recital Kulbicki&Balczarek vol. 4
13.30 Bajki po śląsku cz. 2
14.00 Podsumowanie i zakończenie
15.00 Hejnał miejski z Teatralnej


Dodaj komentarz

*
*