Reklama

Zmiany na węźle w Giszowcu. Kierowcy pojadą nową jezdnią

Redakcja
Kolejne zmiany w Giszowcu. Na skrzyżowaniu dróg krajowych 81 i 86 jeszcze w tym miesiącu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.

Trwają prace na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej (DK 86) z ul. 73 Pułku Piechoty (DK 81). Kolejny etap prac będzie wymagał wprowadzenia nowej organizacji ruchu. Zostanie on przełożony z jezdni wschodniej na zachodnią. Oznacza to, że kierowcy pojadą nowo wybudowaną jezdnią. Samochody będą się poruszały po jednej nitce, zarówno w stronę Katowic, jak i Tychów. Te zmiany zaplanowano od 31 marca.
Tydzień później nastąpi zamknięcie odcinka ul. Kolistej pod rozbieranym starym wiaduktem drogowym. Odcinek będzie zamknięty przez około trzy tygodnie. W tym czasie możliwa będzie nawrotka na skrzyżowaniu z ul. Górniczego Stanu.

Kolejnym etapem będzie poprowadzenie ruchu po nowej jezdni dwoma pasami w kierunku Tychów na odcinku ulicy Pszczyńskiej od autostrady A4 do zjazdu na ulice Kolistą i 73 Pułku Piechoty oraz jednym pasem ruchu w stronę Katowic. Zgodnie z harmonogramem powinno to nastąpić w maju.

Koszt całej inwestycji wynosi 247,5 mln zł, z czego 210 mln zł to dofinansowanie pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*