Reklama

Zmiana w organizacji ruchu na DTŚ-ce. Od jutra może się jeszcze bardziej korkować

Redakcja
Duże utrudnienia na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie będą jeszcze większe. W związku z remontem konieczna jest zmiana w organizacji ruchu.

Trwa remont kładek dla pieszych nad Drogową Trasą Średnicową w Chorzowie. Obie kładki znajdujące się pomiędzy al. Bojowników o Wolność i Demokrację a ul. Dąbrowskiego zostały zamknięte dla ruchu pieszego i rowerowego. Jednak utrudnienia obejmują również DTŚ-kę. Prace rozpoczęły się tydzień temu, 26 września. Od tamtej pory jezdnie w obu kierunkach zawężono z trzech do jednego pasa ruchu. Dlatego tworzą się tu spore korki. Jednak kierowcy mogą teraz stać w rejonie stadionu w Chorzowie jeszcze dłużej.

Jak informuje chorzowski urząd, we wtorek, 4 października, rozpocznie się remont nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej. Będzie się on odbywać przed zjazdem na łącznicę al. Bojowników o Wolność i Demokrację. Dlatego jezdnia musi zostać zwężona na dłuższym odcinku. Niedostępny dla kierowców będzie dodatkowy, mierzący ok. 300 metrów, odcinek jezdni w kierunku Gliwic.  Zakończenie prac planowane jest na 10 października. Natomiast remont kładek ma potrwać do końca listopada.


Tagi:

Komentarze

  1. Marian 4 października, 2022 at 10:25 pm - Reply

    DTŚ jest w remoncie od… W zasadzie od momentu oddania jej do użytku.

Dodaj komentarz

*
*