Reklama

Zdjęcia z ulicy na ulicach Katowic

Łukasz Kądziołka
Mimo że nie jest zawodowym fotografem, to sprzedaje swoje zdjęcia. Od kilku dni można zobaczyć jego prace na ulicy, czyli tam gdzie powstała większość z nich. Niecodzienna wystawa w Katowicach potrwa do końca miesiąca.

Zdjęcia zwykłe, ale niezwykłe zarazem. Życie codzienne uchwycone na nich zna każdy. Jednak nie każdy potrafi spojrzeć na nie w taki sposób jak Tomasz Margol. To dlatego, że ulica jest mu bliska. Jak sam mówi, wychował się w blokach i pod blokami. – W tym najlepiej się czuje i to przychodzi mi najbardziej naturalnie. Nie mógłbym robić zdjęć np. reklamowych czy modowych, bo nie mam o tym bladego pojęcia. Nie lubię fotografii “ustawianej”. Poszukuję prawdziwych, realnych sytuacji i zachowań. To mnie ciekawi, lubię obserwować – mówi Margol. 26-letni fotograf na co dzień mieszka w Krakowie, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

tomasz-margol

Podobnie jak większość ludzi, telefon z aparatem ma przy sobie zawsze.

Jeśli lubisz robić takie zdjęcia jak ja, to musisz mieć cokolwiek ze sobą, bo temat może pojawić się wszędzie i zawsze – mówi Tomasz. Nie ma reguły, po jaki aparat sięga. Czasem jest to lustrzanka cyfrowa, czasem analog. Swoje zdjęcia publikuje w internecie. Na portalach społecznościowych śledzą go ludzie z całego świata. Zdjęcia sprzedaje głównie w USA, podczas gdy tutaj mało kto go zna. Teraz, po raz pierwszy na tak dużą skalę, zdjęcia Tomasza można zobaczyć poza siecią. Na ulicach kilku polskich miast, w tym w Katowicach. Czemu nie w galeriach? – Chętnie wystawię się w galerii! Ale jak na razie brak propozycji i w sumie sam też nie próbowałem podejmować żadnych prób “wepchania się”. Za wystawy na ulicach może nie ma pieniędzy, ale na pewno dużo taniej można je zorganizować. Mam nadzieję, że to ciekawsza i świeższa forma wystawiania się – tłumaczy.

Prace Tomasza w Katowicach są rozwieszone w siedmiu miejscach. Mieszkańcy mogą je “spotkać”: na rogu ulic Francuskiej i Mariackiej Tylnej, w tunelu między ul. Dworcową a ul. Wojewódzką, na rogu ulic Chopina i Sokolskiej, przy ul. Stawowej 9, ul. Ściegiennego 49, ul. Brynowskiej 58 i przy ul. Moniuszki 9.

Więcej zdjęć Tomasza Margola można znaleźć TUTAJ lub TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*