Reklama

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Będą utrudnienia w Katowicach

Redakcja
Szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie katowickich cmentarzy. W dniu Wszystkich Świętych niektóre ulice będą zamknięte, a policja przeprowadzi akcję „Znicz”. KZK GOP uruchomi specjalne autobusy.

Zbliża się 1 listopada, a to oznacza utrudnienia na drogach w Katowicach. Ulice w okolicy cmentarzy zostaną zamknięte. Będzie też więcej policyjnych patroli w związku z akcją „Znicz”. Poniżej zmiany w organizacji ruchu w związku z obchodami Wszystkich Świętych:

Dojazd do cmentarza przy ul. Sienkiewicza będzie ograniczony. Od ul. Powstańców droga ma być zamknięta. Auto najłatwiej będzie zostawić na pl. Sejmu Śląskiego lub na ul. Wita Stwosza. Kierowcy będą musieli korzystać z ul. Jagiellońskiej.

W okolicy cmentarza przy ul. Plebiscytowej żadna z ulic nie zostanie zamknięta. Jednak parkowanie będzie możliwe jedynie po lewej stronie. Dostępne będą też miejsca postojowe przy ulicach Czempiela i Wita Stwosza. Policja zaleca również dojazd od ul. Wita Stwosza.

Od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej zamknięta może być ul. Damrota. Jednak wszystko zależy od tego jak dużo będzie pieszych. Parkować najłatwiej będzie przy ul. Przemysłowej, obok „Belga” i na ul. Damrota. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Przemysłową, Graniczną i Powstańców.

W Załężu zamknięty zostanie prawy pas ul. Brackiej od ul. Chorzowskiej do zjazdu na DTŚ-kę. Do skrętu w lewo, z ul. Chorzowskiej w ul. Bracką, będzie dostępny jeden pas. Oprócz ul. Chorzowskiej, kierowcy będą mogli wybrać dojazd od os. Tysiąclecia. Parkowanie będzie możliwe przy ul. Złotej, ul. Brackiej i pod estakadą DTŚ-ki.

W Bogucicach na ul. Wróblewskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Objazd ma być poprowadzony ul. Markiefki i Leopolda.W rejonie cmentarza przy ul. Murckowskiej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się od wylotu z autostrady A4 do wyjazdu z ul. Porcelanowej. Samochód będzie można zostawić na parkingu przy cmentarzu i przy Dolinie Trzech Stawów.

Obok cmentarza przy ul. Panewnickiej policja wprowadzi ruch jednokierunkowy na ul. Bronisławy. Będzie on obowiązywał od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej. Niewykluczone też, że ruch zostanie wstrzymany, jeśli będzie dużo pieszych. Dostępny będzie parking na pl. Kościelnym. Najlepiej korzystać z ulic: Piotrowickiej, Śląskiej i Medyków.

Zamknięta będzie ul. Cmentarna w Janowie. Parkować będzie można przy ul. Oswobodzenia.

Obok cmentarza przy ul. Gliwickiej zamknięty zostanie prawy pas ruchu na ul. Goeppert-Mayer w kierunku ul. Sądowej. Dostępne będą miejsca parkingowe przy ul. Goeppert-Mayer, ul. Gliwickiej i ul. Ondraszka. Dojechać będzie można jak zwykle od ul. Bocheńskiego i ul. Chorzowskiej.

W rejonie cmentarza przy ul. Armii Krajowej będą wyznaczone miejsca postojowe.

Natomiast obok cmentarza przy ul. Popiełuszki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała na odcinku od ul. Le Ronda do ul. Techników. Zaparkować najłatwiej będzie po lewej stronie ul. Popiełuszki i na ul. Techników.

W związku z dużym ruchem w trakcie obchodów Wszystkich Świętych KZK GOP uruchomi nowe linie autobusowe. W Katowicach będą kursowały autobusy oznaczone symbolami: C5 i C8. Pasażerowie muszą też zwracać uwagę na rozkład jazdy ważny w dniu 1 listopada. Szczegółewe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*