Reklama

Zbierają buty dla młodych uchodźców z Ukrainy. Kto odda więcej, wygra nagrody

Redakcja
Potrzeba letnich butów dla uchodźców z Ukrainy. Trwa konkurs, w którym mogą wziąć udział uczniowie katowickich szkół. Kto przyniesie najwięcej obuwia, wygra nagrody.

Od samego początku kryzysu uchodźczego, ludzie, którzy chcą pomóc, najchętniej oddają ubrania. W miejscach, gdzie są gromadzone dary dla Ukraińców,,, nie brakowało również butów. Jednak ich stan często pozostawiał wiele do życzenia. – Jak ogłaszaliśmy zbiórkę obuwia używanego, ale w bardzo dobrym stanie, to okazywało się, że ten bardzo dobry stan jest pojęciem bardzo subiektywnym – mówi Natalia Grabka, wiceprezes Fundacji Index do Przyszłości. Dodaje, że potrzeby są duże, bo ludzie często przyjeżdżali w butach zimowych. – Zdarzały się sytuacje, że ktoś miał tylko klapki. Teraz, kiedy robi się coraz cieplej, osoby z Ukrainy potrzebują butów letnich. Coraz więcej osób o nie dopytuje Najbardziej skomplikowane jest znalezienie butów dla mężczyzn w dużych rozmiarach, od 40 do 45. Młodzi Ukraińcy często nie chcą nawet przymierzać obuwia, które mogą znaleźć w magazynach z darami. Nie chcą nosić starych i znoszonych butów. – To są ludzie tacy, jak my. Jak przychodzą do nas, to mają problem, żeby cokolwiek wybrać. W szczególności nastolatkowie – mówi Grabka.

Stąd powstał pomysł, żeby uczniowie pomogli swoim nowym kolegom. Fundacja Index do Przyszłości ogłosiła konkurs dla uczniów katowickich szkół. Chodzi o to, żeby klasy przynosiły jak najwięcej letnich butów. Mogą to być japonki, klapki, adidasy, trampki, tenisówki, sandały, balerinki. Warunkiem koniecznym jest to, że obuwie ma być nowe. Buty można przynosić do dwóch miejsc – Magazynu przy ul. Grabowej 1 i Franki Charity Shop przy ul. Braci Mniejszych 2. Na miejscu wolontariusze zapisują imię, nazwisko, szkołę i klasę darczyńcy. Te klasy, które przyniosą najwięcej darów, mogą liczyć na nagrodę. Główna to 30  gier planszowych wydawnictwa Winning Moves, za drugie miejsce jest lunch w restauracji Food&Ball dla 30 osób, a za 3 miejsce uczniowie otrzymają napoje OnLemon. Konkurs trwa do 30 kwietnia. Ogłoszenie wyników 4 maja. Wszystkie informacje i regulamin są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*