Reklama

Zawodzie świętuje. W weekend odbędzie się rodzinny festyn

Podczas Dni Zawodzia nie zabraknie aktracji dla dzieci.

Ł. K.
W najbliższy weekend świętować będzie Zawodzie. W programie 2. edycji imprezy znalazły się atrakcje sportowe, muzyczne, taneczne i wiele innych. Rodzinny festyn potrwa dwa dni.

Wydarzenia pierwszego dnia odbędą się w siedzibie filii MDK „Bogucice-Zawodzie” przy ul. Marcinkowskiego 13a. Od 16 do 20 odbędzie się pokaz fryzur przez młodych fryzjerów z Zespołu Szkół nr 1, a dla chętnych strzyżenie. Później, 0 17,  będzie turniej rodzinny „Zagraj z Tatą” na boisku SP nr 31 (ul. Marcinkowskiego 17). W tym samym czasie, w MDK, zaprezentowana zostanie książka, która przedstawia 12 wywiadów z katowiczankami i ich zdjęcia. Zaraz po tym piątkowe atrakcje zakończy koncert operetkowy. O godzinie 18 słynne arie  i duety wykona 6 solistów.

W sobotę impreza przeniesie się na plac przy filii MDK i rozpocznie wcześniej. Od godziny 10 dorośli będą mogli zmierzyć się w turnieju szachowym. Nieco później, o 11, spod domu kultury wyruszy spacer fotograficzny po dzielnicy. Między godziną 14 a 18 dzieci będą mogły uczestniczyć w malowaniu twarzy, warsztatach plastycznych i żonglerki oraz pokazach chemicznych. Zanim pojawią się gwiazdy wieczoru, na scenie zaprezentują się m. in. akordeoniści, tancerze baletowi czy zespół ludowy „Zawodzianki”. To wszystko od 15 do 18. Później wystąpią kolejno Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” oraz zespół Feel Good. Punktem kulminacyjnym będzie koncert o 19. Duet Pedro y Mari zagra utwory z gatunków latino i bossa nova. Na zakończenie zaśpiewa Happy Skłodowska Choir z Dąbrowy Górniczej.
Po festynowych wydarzeniach, w niedzielę o godzinie 18.30, w Kościele pw. Opatrzności Bożej (ul. 1 Maja 52) odprawiona zostanie msza św. w intencji wszystkich mieszkańców Zawodzia. Tuż po niej przed kościołem wystąpi Orkiestra Dęta „Katowice”. Wstęp na II Dni Zawodzia jest wolny, a pełny program jest dostępny TUTAJ oraz na Facebooku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*