Reklama

Zarządca Spodka: miasto musi więcej zainwestować w halę

Prezes PTWP Wojciech Kuśpik i Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Łukasz Kądziołka
Jeden z artystów chciał odwołać występ, kiedy wszedł do garderoby. Zdarzało się też, że publiczność domagała się zwrotu pieniędzy za bilet. Zarządca nie ma wątpliwości, że miasto powinno więcej inwestować w Spodek. Po pierwszym roku działalności spółka PTWP przedstawiła radnym problemy związane z obiektem.

Niezbędne są remonty toalet, garderoby i antresoli, a część z sektorów jest słabo nagłośniona – wyliczali, podczas posiedzenia komisji kultury, promocji i sportu, przedstawiciele spółki PTWP. Operator Spodka i MCK podsumował dzisiaj rok działalności. Największą dyskusję wywołały problemy Spodka. – Zaskoczyła nas skala kosztów i napraw na obiektach – mówił Wojciech Kuśpik, prezes PTWP. Dodał, że aby Spodek był nadal chlubą Katowic, miasto musi inwestować. – Panowie dokładnie wiedzieli w jakim stanie są obiekty, które przejmujecie – odpowiedziała wiceprezydent Marzena Szuba. Radni dopytywali o to, dlaczego poprzednie modernizacje w Spodku nie są wystarczające. Według nich w ostatnich latach miasto wydało na obiekt około 200 mln zł. PTWP odpowiadało, że inwestycje są potrzebne, aby utrzymać konkurencyjność Spodka i zadbać o jego wizerunek. Zdaniem spółki, najbardziej konieczne remonty można wykonać niewielkim kosztem.

W ciągu roku działalności spółka na swój koszt przeprowadzała niektóre prace, w tym remont części garderób. Jednak Kuśpik zapowiedział, że spółka nie będzie wykładała więcej pieniędzy. – W dalszej perspektywie czasowej nie będziemy realizować kolejnych inwestycji – podkreślał. Dzięki temu, że częściowo odnowione zostały garderoby, miasto wydałoby mniej na remont pozostałych. Potrzeba około 100 tys. zł. Z kolei naprawa toalet miałaby kosztować w granicach 1,5 mln zł – 2 mln zł. W najbliższych miesiącach spółka zamierza przedstawić miastu pełny spis i szacowane koszty remontów, których wymaga Spodek. Przypomnijmy, że zgodnie z umową, po stronie operatora Spodka są koszty związane z bieżącym utrzymaniem Spodka i MCK. Na wszystkie remonty i inwestycje pieniądze przeznacza miasto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*