Reklama

Zabytkowy budynek po katowickiej kopalni do wynajęcia. Na razie chętnych brak

KWK "Boże Dary". Źródło: By Kris D from Metropolia Silesia, Upper Silesia ( Oberschlesien ) - KWK Murcki, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15173602

Szymon Kosek
Spółka Restrukturyzacji Kopalń obniżała cenę wynajmu już trzy razy. Mimo to zabytkowy budynek po dyrekcji kopalni Boże Dary wciąż stoi pusty. Kolejna licytacja odbędzie się w maju.

Pierwszy przetarg na dzierżawę odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Cena wywoławcza za miesięczne korzystanie z budynku wynosiła wtedy 27 511 złotych. Zainteresowanych nie było, dlatego licytację powtórzono jeszcze trzy razy, za każdym razem obniżając cenę. W grudniu było to 23 400 zł, w lutym 19 500 zł, w marcu 13 755 zł. Kolejna licytacja jest zaplanowana na 10 maja. Cena wywoławcza to ponownie 13 755 zł.

Zbudowany w 1907 roku budynkiem dawnej dyrekcji KWK „Boże Dary” jest pod opieką konserwatora zabytków. Budynek jest piętrowy, wyposażony w instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną i CO. W środku jest łącznie 37 pomieszczeń biurowych i gospodarczych. Jego powierzchnia użytkowa to 1599 m2. Oprócz niego, dzierżawca będzie mógł korzystać z otaczającego budynek terenu o powierzchni 1580 m2. Przez teren zakładu KWK „Boże Dary” budynek jest połączony z ulicą Boya Żeleńskiego.

Jeżeli zainteresowanych znowu nie będzie, licytacja zostanie powtórzona. Za każdym razem SRK może obniżyć stawki o 50%.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*