Reklama

Zabraknie największej gwiazdy, więc wstęp na Memoriał im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny

Anita Włodarczyk. Zdjęcie: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

G. Ż.
Kiedy kilka dni temu okazało się, że Anita Włodarczyk nie wystartuje w Memoriale Kamili Skolimowskiej, który 22 sierpnia odbędzie się na Stadionie Śląskim, środowisko sportowe było bardzo zaskoczone. Dziś już wiadomo, że decyzja lekkoatletki niesie za sobą konkretne konsekwencje. Organizatorzy zdecydowali, że wstęp na memoriał będzie bezpłatny. Wszyscy, którzy już kupili bilety, mogą je zwrócić.

Jeszcze niespełna rok temu Anita Włodarczyk brała udział w konferencji prasowej zapowiadającej memoriał na Stadionie Śląskim. Dlaczego więc jej zabraknie? Jedyne wytłumaczenie jakie przewija się w sportowych mediach to konflikt z kulomiotem Konradem Bukowieckim, który na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych zasłonił na plakacie zapowiadającym Memoriał Rzutów Kamili Skolimowskiej postać Włodarczyk. Ta się obraziła i zażądała od organizatorów zablokowania startu kulomiota. Albo ja, albo on – na takie ultimatum organizatorzy nie przystali i Włodarczyk w Cetniewie zabrakło. Już wtedy było wiadomo, że będzie problem z jej startem w Chorzowie, ale ostatecznie poinformowała o tym 10 lipca na swoim profilu na Facebooku. Co ciekawe, organizatorem zawodów poświęconych pamięci Kamili Skolimowskiej jest Marcin Rosergarten, jednocześnie menedżer Anity Włodarczyk. Nawet jednak on nie jest w stanie wpłynąć na decyzję polskiej mistrzyni. Włodarczyk więc w Chorzowie zabraknie i w związku z tym organizatorzy ogłosili dziś, że wstęp na sierpniowy memoriał będzie bezpłatny. Wszyscy, którzy już kupili bilety, mogą je zwrócić.

Osoby, które zakupiły bilety za pośrednictwem stron KupBilet lub Eventim otrzymają zwrot kosztów po wypełnieniu i odesłaniu formularza zwrotu dostępnego na stronach operatorów.

Aby zwrócić bilety kupione na stronie eBilet należy wysłać wiadomość pod adres e-mail: [email protected] podając informację o chęci zwrotu oraz numer rezerwacji. Jeżeli rezerwacja została opłacona przelewem, trzeba podać także numeru rachunku bankowego. W przypadku płatności kartą, nastąpi automatyczny zwrot pieniędzy na kartę.

Bilety zakupione w punktach stacjonarnych (m.in. Empik, Media-Markt, Saturn) muszą być zwrócone w  miejscu zakupu. Konieczne będzie okazanie paragonu.

Włodarczyk wprawdzie zabraknie, ale będzie inne lekkoatletka ze światowej czołówki. W Chorzowie pobiegnie Caster Semenya, która wystartuje w  biegu na 400 metrów, mimo że jej koronny dystans to 800 metrów.

Memoriał Kamili Skolimowskiej rozpocznie się o godz.16.00. Obok Caster Semenyi w mityngu wystąpią inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Tom Walsh, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki czy Justyna Święty-Ersetic.

Współorganizatorem imprezy jest województwo śląskie, które płaci za ten przywilej 1,5 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*