Reklama

Zaatakował przypadkowego mężczyznę nożem przy dworcu w Katowicach. Od kilku miesięcy szuka go policja

Łukasz Kądziołka
Mężczyzna przechodził przez dworzec w Katowicach i został ugodzony nożem. W ciągu kilku miesięcy policji nie udało się namierzyć sprawcy. Teraz opublikowano zdjęcia podejrzewanego.

Na dworcu Katowicach mężczyzna zaatakował nożem przypadkowego przechodnia. Doszło do tego w nocy, 16 lutego, około godz. 21.50, obok wejścia do dworca kolejowego od strony pl. Szewczyka. Sprawca jednokrotnie ugodził nożem przechodzącego mężczyznę. Przechodzień miał ranę kłutą po zewnętrznej stronie prawego uda. Podejrzewanego mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci opublikowali jego zdjęcia. Z powodu popełnionego przez niego przestępstwa uszkodzenia ciała publicznie i z błahego powodu, czyn zakwalifikowano jako chuligański. Oznacza to, że sąd będzie mógł zadecydować o odszkodowaniu dla poszkodowanego, niezależnie od odniesionych przez niego obrażeń.

Świadkowie zdarzenia oraz osoby, które rozpoznają sprawcę, proszone są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 125 50, 47 85 120 00, 47 85 123 04 lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*