Reklama

Z miejskiej kamienicy oderwał się duży fragment elewacji i spadł na chodnik

G. Ż.
Z kamienicy przy ul. Gliwickiej w Załężu oderwał się duży fragment elewacji. Styropian wraz z tynkiem spadł na chodnik. Na szczęście, w tym momencie nikogo tam nie było.

Wschodnia ściana kamienicy przy ul. Gliwickiej 87 ocieplona była cienką warstwą styropianu (5 cm). Jak się dowiadujemy, nawet najstarsi pracownicy KZGM nie przypominają sobie, kiedy wykonywane były prace dociepleniowe. Można więc założyć, że budynek został ocieplony strony kilkadziesiąt lat temu.

W niedzielę 21 maja elewacja z mniej więcej połowy ściany oderwała się i spadła na chodnik. Jeszcze wczoraj pracownicy KZGM zerwali tynk na wysokości kolejnego piętra, a docelowo styropian zostanie usunięty aż do poziomu „0”.

Na razie nie ma w planach odtworzenia ocieplenia. Na całościowy remont kamienica będzie musiała poczekać co najmniej do lat 2028-2030.

Historyczna chata znika z Załęża. To mógł być jeden z najstarszych domów w Katowicach

Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną oderwania się elewacji. Wpływ na osłabienie tynku mogły mieć prace rozbiórkowe starej chaty, której tylna ściana przylegała do kamienicy. Rozbiórka odbyła się kilkanaście dni temu.


Tagi:

Komentarze

  1. pory roku 22 maja, 2023 at 9:54 pm - Reply

    Wyraźnie klimat się ociepla więc budynki zrzucają ocieplenie na lato

  2. Sk 22 maja, 2023 at 5:56 pm - Reply

    tak wygląda prawdziwy obraz Katowic niestety!!!!

  3. AA 22 maja, 2023 at 12:17 pm - Reply

    Klatwa za wyburzenie sasiadujacej chaty 😉

Dodaj komentarz

*
*