Reklama

Wysokie podwyżki dla pracowników IKEA

Łukasz Kądziołka
Pracownicy szwedzkiej sieci mogą być zadowoleni. Już w lutym ich wypłata będzie wyższa niż do tej pory. Minimalna stawka za godzinę została podniesiona o 33%.

W ubiegłym roku była podwyżka o 25%, czyli do 15 zł brutto za godzinę. W tym płace podskoczyły jeszcze wyżej. To jeden z elementów strategii spółki IKEA Retail. – Pracownicy są dla nas bardzo ważni, stanowią filar sukcesu IKEA Retail i to oni mają największy wpływ na zadowolenie klientów. Chcemy, aby jak najwięcej osób postrzegało IKEA Retail jako wyjątkową, znaczącą i godną zaufania markę, firmę i pracodawcę – tłumaczy decyzję Michał Pióro, dyrektor HR w IKEA Retail.

Firma zatrudnia w Polsce prawie 4 tys. osób. Większość z nich, bo niecałe 3 tys., jest zatrudnionych na pełny etat. Większość ma również podpisane umowy na czas nieokreślony. Od 1 stycznia br. 90% pracowników IKEA dostanie wyższe wynagrodzenie. Minimalna stawka godzinowa będzie o 33% wyższa niż dotychczasowa i wyniesie 20 zł brutto. Od tej pory każdy, kto pracuje 40 godzin w tygodniu, za miesiąc pracy zarobi 3200 zł brutto.

IKEA ma w Polsce 10 sklepów, w tym jeden w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*