Reklama

Wyniki wyborów do Rady Miasta Katowice: lista nowych radnych [Aktualizacja]

Piotr Uszok Jerzy Forajter
Grzegorz Żądło
Forum Samorządowe i Piotr Uszok – 12 mandatów, Platforma Obywatelska – 8, Prawo i Sprawiedliwość – 6, Ruch Autonomii Śląska – 2. Tak wygląda, podział mandatów w katowickiej Radzie Miasta.

W okręgu nr 1 mandat uzyskali Marcin Krupa, Krystyna Siejna i Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego i Piotr Uszok. Radnymi z PO zostaną Tomasz Maśnica i Małgorzata Smoleń. Szóste miejsce w radzie z tego okręgu przypadnie Mariuszowi Skibie z PiS, a siódme Aleksandrowi Uszokowi z Ruchu Autonomii Śląska.

W okręgu nr 2 FSiPU zdobywa trzy mandaty, które przypadną Jerzemu Forajterowi, Dariuszowi Łyczko i Tomaszowi Rokickiemu. PO reprezentować będzie Andrzej Zydorowicz, a PiS Bartosz Wydra.

Okręg nr 3 to pewny mandat Piotra Uszoka. Drugi bierze Adam Skowron. Z PO radnymi zostaną Arkadiusz Godlewski i Bożena Rojewska, a z PiS Piotr Pietrasz.

W okręgu nr 4 PO będzie miała dwa mandaty: Barbara Wnęk i Magdalena Wieczorek. Z FSiPU w radzie zasiądą Borys Pronobis i Józef Zawadzki. Również dwa mandaty dla PiS podzielą między sobą Michał Luty i Jacek Piwowarczuk.

W okręgu nr 5 dwa mandaty z FSiPU obejmą Maciej Biskupski i Damian Stępień. PiS reprezentować będzie Krystyna Panek, PO Witold Witkowicz, a RAŚ Marek Nowara.

W porównaniu z poprzednimi wyborami FSiPU zyskało dwa mandaty, PO straciło 5, a PiS będzie miało 2 więcej. Do rady po raz pierwszy wchodzi RAŚ, wypada z niej SLD, który reprezentował Marek Szczerbowski.


Tagi:

Komentarze

 1. Wiktor 18 listopada, 2014 at 11:22 pm - Reply

  Szkoda Pana Tomasza Godźka który był jednym z najbardziej zaangażowanych radnych

 2. KOSZUTKA.EU 18 listopada, 2014 at 10:51 am - Reply

  Dość ciekawa jest zależność pomiędzy ilością “lajków” a ilością głosów oddanych na poszczególnych radnych. Trudno oprzeć się wrażeniu, że facebook staje się na naszych oczach jednym z najpotężniejszych narzędzi w kampaniach politycznych.
  Pozdrowienia z najmniejszej dzielnicy Katowic,
  koszutka.eu

  • Grzegorz Żądło 18 listopada, 2014 at 10:56 am Reply

   Mam inne zdanie na ten temat. Rozumiem, że chodzi wam o Krzysztofa Pieczyńskiego, który ma 5 tys. znajomych na FB. To zupełnie inny przypadek. Proszę wziąć pod uwagę, że PO miała swoich, niemal “zawodowych” hejterów (być może to po prostu ludzie, którzy robili to z przekonania), którzy mają swoje fanpage i aktywnie zwalczali konkurencję na FB, a jednak nie przełożyło się na to na wynik. Do RM nie weszli też radni, którzy są bardzo aktywni w internecie. Reasumując, nie przeceniałbym wpływu internetu na wynik wyborów.

Dodaj komentarz

*
*