Reklama

Wykopy na Rynku. Ruszają prace Tauronu Ciepło

Redakcja
Kolejne budynki w centrum Katowic będą podłączane do sieci ciepłowniczej. Dlatego przez najbliższe tygodnie Rynek może być rozkopany.

Wykopy na Rynku są związane z pracami spółki Tauron Ciepło. W poniedziałek rozpocznie się inwestycja nad budową sieci ciepłowniczej. Roboty będą prowadzone od wylotu do ul. św. Jana i na pl. Kwiatowym. Wykonawca nie przewiduje znaczących utrudnień dla pieszych, z ruchu będą jedynie wyłączane pasy płyt placu Kwiatowego, w związku z czym czasowo mogą pojawiać się obejścia wokół wykopów. Ruch tramwajowy i samochodowy będzie odbywał się bez zmian, gdyż w obrębie ulicy św. Jana prace będą wykonywane metodą bezwykopową. Jednak konieczne będzie przeniesienie stacji rowerowych. Wyłączona z użytkowania zostanie ta zlokalizowana przy placu Kwiatowym (stacja nr 5867), a ta przy ul. 3 Maja 42 (stacja nr 5847) będzie przeniesiona tymczasowo na plac Wolności. Funkcjonowanie stacji na placu Kwiatowym oraz na ul. 3 Maja zostanie przywrócone z końcem września.

Prace nad siecią ciepłowniczą potrwają około miesiąca.  Inwestycja pozwoli na podłączenie starych budynków do sieci ciepłowniczej.


Tagi:

Komentarze

  1. Kuzyn 15 sierpnia, 2021 at 12:57 pm - Reply

    A potem zgłoszą się pracowici właściciele po kamienice.
    Stop 447.

Dodaj komentarz

*
*