Reklama

Wybrano firmę, która przebuduje skrzyżowanie za ponad 60 mln zł

Ł. K.
Został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę jednego z dwóch węzłów drogowych, które mają znacznie poprawić poruszanie się samochodem po Katowicach.

Wkrótce miasto powinno podpisać umowę z firmą, która zrealizuje jeden z dwóch etapów drogowej inwestycji. Chodzi o przebudowę i rozbudowę dwóch skrzyżowań: dróg krajowych nr 81 i nr 86 oraz ul. Kościuszki (DK 81) z ul. Armii Krajowej. Jako pierwsza, jeszcze w tym roku, miała ruszyć budowa tego pierwszego (etap I). Jednak wszystko wskazuje na to, że prace u zbiegu ulic Kościuszki i Armii Krajowej (etap IV) mogą się rozpocząć szybciej niż zakładano. To dlatego, że przetarg na czwarty etap drogowej inwestycji został rozstrzygnięty w pierwszej kolejności.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Katowice przebudują drogi za ponad pół miliarda złotych [MAPY]

Na skrzyżowaniu dużo się zmieni. Zastosowane zostaną dwa rozwiązania drogowe: węzeł typu „Karo” i tzw. rondo turbinowe. Chodzi o to, aby oddzielić ruch lokalny od tranzytowego i poprawić bezpieczeństwo na połączeniu dróg.

PRZECZYTAJ TEŻ: Coraz bliżej dużej inwestycji drogowej w Katowicach. Trwa przetarg na przebudowę skrzyżowania DK81/DK86

Na początku listopada wybrano firmę, która zajmie się przebudową. Najlepszą ofertę złożyło polsko-czeskie konsorcjum: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie Sp. z o.o. i Partner M-SILNICE a.s. Oferta cenowa wykonawcy to najniższa, jaka wpłynęła w przetargu. Przebudowa skrzyżowania ma kosztować nieco ponad 67,5 mln zł. Konsorcjum ma 17 miesięcy od daty podpisania umowy na realizację prac. Natomiast, zgodnie z zapowiedziami miasta, obydwie inwestycje drogowe mają zostać zrealizowane nie później niż do 2020 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*