Reklama

Coraz bliżej dużej inwestycji drogowej w Katowicach. Trwa przetarg na przebudowę skrzyżowania DK81/DK86

Ł. K.
Prace na ważnym skrzyżowaniu mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Miasto chce, dzięki inwestycji, ograniczyć korki na połączeniu dróg krajowych nr 81 i 86. Do realizacji I etapu zgłosiło się ośmiu wykonawców. Przebudowa dróg na dojeździe do autostrady A4 ma kosztować kilkaset milionów złotych.

O dużej drogowej inwestycji na dojeździe do autostrady A4 miasto poinformowało już w marcu. Zgodnie z planem, w dwóch etapach przebudową objęte zostaną dwa skrzyżowania: ul. Pszczyńskiej (DK 86) z ul. 73 Pułku Piechoty (DK 81) oraz ul. Kościuszki (DK 81) z ul. Armii Krajowej. Aktualnie trwa przetarg na realizację I etapu inwestycji. Węzeł połączy ul. Pszczyńską (DK 86) z ul. 73 Pułku Piechoty (DK 81). Ma się składać z 4 głównych łącznic: w kierunku Tychów (jeden pas), Warszawy (dwa pasy), Skoczowa (dwa pasy) i skrzyżowania ul. Kolistej z ul. Karolinki (droga dwukierunkowa).W przetargu wystartowało 8 wykonawców. Najdroższą ofertę, o wartości ponad 309 mln zł, złożyła firma PORR S. A., a najtańszą, na ponad 233 mln zł, firma BANIMEX Sp. z o. o.

Przy wyborze wykonawcy pod uwagę brana jest cena (60% wagi) i doświadczenie (40% wagi).

Przeczytaj też: Katowice dostaną prawie pół miliarda na drogi

Obydwie inwestycje mają usprawnić ruch w Katowicach, ale również udoskonalić transport w regionie.

Przeczytaj też: Jak katowice przebudują drogi

Na realizacje obydwu etapów Katowice otrzymały dofinansowanie unijne na kwotę prawie 450 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (etap 1 – 338,3 mln, etap 4 – 111,5 mln zł). Pierwszy etap ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, Po wyłonieniu wykonawcy będzie miał on 22 miesiące na realizację. Cała inwestycja ma zostać zakończona do 2020 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Jakub 19 października, 2017 at 3:16 pm - Reply

    wiadomo kiedy ruszą te inwestycje?

Dodaj komentarz

*
*