Reklama

Wspólny jubileusz GTL i KSSE

Grzegorz Żądło
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze świętowało wczoraj w NOSPR jubileusz 25-lecia. Na tej samej imprezie swoją 20-rocznicę obchodziła Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wspólna uroczystość nie była przypadkowa. Obydwie instytucje niemal od początku transformacji ustrojowej mocno związane są z regionem i obydwie w swoich branżach są bardzo dobrze oceniane. W najbliższym czasie planowane jest także włączenie terenów przy lotnisku w Pyrzowicach do KSSE.

Artur Tomasik i Piotr WojaczekPodczas wczorajszego jubileuszu, Artur Tomasik, prezes GTL-u i Jerzy Wojaczek, prezes KSSS, nie szczędzili sobie uprzejmości. Tomasik stwierdził, że KSSE to najlepsza strefa ekonomiczna nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Z kolei Wojaczek przypomniał, że lotnisko w Pyrzowicach (jego zarządcą jest GTL) zaczynało od bycia dworcem, a teraz jest poważnym graczem na rynku polskich portów regionalnych.

W sali NOSPR obaj panowie dziękowali wielu osobom. Artur Tomasik wspominał jak w 2007 roku przyszedł do ówczesnego prezydenta Katowic Piotra Uszoka (Katowice są udziałowcem GTL) z pomysłem poważnej rozbudowy portu. – Pan prezydent powiedział: wchodzę w to, a potem to samo zrobili inni akcjonariusze.  

Koncert NOSPRObydwaj prezesi wspominali też nieżyjącego już wiceministra transportu w poprzednim rządzie PiS Eugeniusza Wróbla, który pomagał forsować w rządzie pomysły na rozwój KSSE i GTL.

Obecny rząd reprezentowali m.in. wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński i wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Dla gości GTL-u i KSSE zagrała Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Humali. Gwiazdą wieczoru był pianista Leszek Możdżer.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*