Reklama

WOŚP w Katowicach. Finał odbędzie się przed Spodkiem

Redakcja
W tym tygodniu odbędzie sie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie można nie tylko wrzucić pieniądze do puszki, ale na przykład zrobić sobie darmowe badanie, posłuchać muzyki czy pobiegać.

W nadchodzący weekend odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w mieście odbędzie się kilka wydarzeń. Będzie można nie tylko dołożyć się do zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Poniżej kilka propozycji na finał WOŚP 29 stycznia.

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym ŚUM przy ul. Medyków 14 między godz. 10.00 a 16.00 szpital zaprasza na darmowe badania USG brzucha i tarczycy, UKG serca (na oba badania obowiązują zapisy) oraz podstawowe badania krwi, BMI, czy ciśnienia. Odbędą się pokazy ratownictwa medycznego, a na korytarzach UCK specjalnie dla dzieci pojawi się także Jeż Nikoś – bohater książeczek dla dzieci. Dzięki grupie Fryzjerzy dla WOŚP – będzie można zafundować sobie nową fryzurę i zasilić skarbonkę.

Na zewnątrz szpitala odbędą się występy zespołów muzycznych: The Tonacja, Harmider, Migotki ze Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach, Orkiestry Policyjnej oraz zespołu Waitin’For. Zwieńczeniem wydarzeń w tej lokalizacji będzie Światełko do nieba, na które organizatorzy zapraszają o 16.00.

Kolejne atrakcje czekają na atrakcje przy Spodku. O godzinie 15.00 rozpoczną się animacje dla dzieci i będzie można spotkać iluzjonistę – Jakuba Czybę. Poza tym będą fotobudki, wozy strażackie czy pojazdy rajdowe. Od godziny 16.00 na scenie wystąpią: Insekt, Janek, Dr Misio oraz gwiazda wieczoru – No Logo. Jak co roku, o godzinie 20.00 rozbłyśnie Światełko do nieba, podczas ktorego wypuszczane są balony.

MDK „Bogucice-Zawodzie” finał zorganizuje już w sobotę, 28 stycznia, biegiem Dzikie Ultra biega dla WOŚP. Od godz. 18.00 na pętli przy stawie Kąpielowym będzie można wspólnie z innymi biegaczami kręcić kółka, aż do północy. Wystarczy przyjść i zrobić jedno okrążenie biegiem lub po prostu maszerując.
W niedzielę 29 stycznia Orkiestrowe granie będzie wybrzmiewało w filii MDK przy ul. Markiefki 44a. O godz. 10.00 wystartuje „WOŚPowa zbiórka krwi”. Będzie się można nią podzielić do godz. 14.00. Natomiast o godz. 11.00 wystartuje Śląska Bitwa Chef’ów Kuchni – w potyczce o tytuł najlepszego WOŚP-owego przysmaku staną: Maciej Regulski, Rafał Fidyt oraz Marcin Czubak. O godz. 13.30 spektaklem Teatru Trip pt.: „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” działalność rozpocznie strefa animacyjna dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą też: fotolustro, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, kolorowanki oraz będzie można zajrzeć do auta Scooby Doo. Natomiast od godz. 15.00 rozpoczną się koncerty.  Zagrają zespoły: Zdrawica, Dumbdog i Terapeutyka oraz Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Całość zakończy się o godz. 20.00 Światełkiem do nieba – pokazem tańca z ogniem.

W niedzielne południe ulicami Katowic przejedzie też „WOŚPoBana”. Tramwaj kursować będzie na trasie: Centrum Przesiadkowe Zawodzie – Plac Wolności, a w Orkiestrowym Tramwaju, będzie można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu Kapeli Fedaków i Kapeli Dejcie Pozór. Przejazd będzie możliwy po zasileniu Orkiestrowej puszki. Natomiast o godz. 13.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 40 przy ul. Słowiańskiej 1 odbędzie się bicie rekordu na największą gitarową kapelę w Polsce – „Śląscy gitarzyści grają dla WOŚP”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*