Reklama

Włamanie do kościoła w Katowicach. Policja szuka sprawców [WIDEO]

Źródło: https://www.facebook.com/burowiec.inicjatywa.

Redakcja
Włamywacze weszli do kościoła w Katowicach, opróżnili skarbony i zabrali pieniądze z zakrystii. Monitoring nagrał moment kradzieży. Policja szuka sprawców.
Sprawcy weszli do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Burowcu nad ranem, 9 września. Było to między godz. 5.00 a 6.00. Do środka dostali się bocznymi drzwiami. Jak informuje podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP Katowice, było tam widać ślady włamania. Po wyłamaniu zamka, złodzieje dokładnie sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie mogą znajdować się jakieś kosztowności. Nie udało się dokładnie oszacować strat, bo sprawcy opróżnili m.in. skarbony, w których znajdowały się jeszcze niepoliczone pieniądze. Poza tym zabrali z kościoła łańcuszki, pierścionki oraz różańce. Z kasy w zakrystii zniknęło też 700 zł i sprzęt. Moment kradzieży został nagrany przez kamery monitoringu, a sprawa zgłoszona na policję. Zajmują się nią funkcjonariusze z V komisariatu.
Policja i proboszcz parafii w Burowcu proszą o kontakt osoby, które widziały coś podejrzanego w dniu włamania i mogą pomoc w namierzeniu sprawców.
Z komisariatem w Szopienicach można kontaktować się pod numerem tel. 47 851 37 00.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*