Reklama

Wizz Air znosi opłaty za większy bagaż podręczny

Redakcja
Wizz Air wprowadza nową politykę bagażową. Od 29 października na pokład samolotu będzie można bezpłatnie wnieść większą walizkę niż do tej pory. Za drugą, mniejszą, trzeba będzie dopłacić. Osoby, które już zapłaciły za bagaż, a mają lot po 29 października, dostaną zwrot pieniędzy.

Obecnie do samolotów Wizz Air można wnosić bezpłatnie bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Drugi o wymiarach 56x45x25 cm jest płatny. Można powiedzieć, że teraz linia uśrednia wielkość darmowego bagażu. Od 29 października jego wymiary będą następujące: 55x40x23 cm. To nieco większa walizka lub plecak niż w konkurencyjnym Ryanair (55x40x20 cm), tyle że irlandzka linia oferuje jeszcze druga sztukę bezpłatnego bagażu o wymiarach 35x20x20 cm. W tej kwestii w Wizz Air nic się nie zmieni. Żeby wnieść drugi bagaż podręczny (40x30x18 cm) trzeba będzie dopłacić. To jedna z usług pakietu Wizz Priority, która obejmuje też pierwszeństwo wejścia na pokład oraz gwarancję umieszczenia bagażu podręcznego na pokładzie samolotu. Może się bowiem zdarzyć, że w schowkach wewnątrz samolotu nie będzie wystarczającej ilości miejsca. Wówczas walizka wyląduje w luku bagażowym, ale pasażer nie poniesie dodatkowych kosztów.

Osoby podróżujące 29 października i później, które zapłaciły już za bagaż podręczny poprzez bezpośrednie kanały sprzedaży Wizz Air dostaną zwrot pieniędzy w wysokości 120% poniesionej opłaty na konto WIZZ.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 8 sierpnia, 2017 at 6:45 pm - Reply

    Wizzair i tak nie mierzy bagażu przy wejściu na pokład 🙂

Dodaj komentarz

*
*