Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Impreza przed Spodkiem i na Stadionie Śląskim

fot. Artur Rawicz.

Ł. K.
W tym roku Katowice postanowiły zagrać wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przed Spodkiem będzie można wziąć udział w koncertach i pokazach. Bogaty program przygotował też Stadion Śląski. Tam, oprócz występów, będą czekały sportowe atrakcje. Zgodnie z tradycją, wszystko zakończy światełko do nieba.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagości w Katowicach i Chorzowie. Celem tegorocznej akcji jest wyrównywanie szans dla noworodków. Pieniądze będą zbierane na oddziały neonatologiczne. Po 26. finale WOŚP fundacja planuje doposażenie ich m.in. w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne. Mieszkańcy Katowic w niedzielę mogą wziąć udział w imprezie przed Spodkiem lub wybrać się na Stadion Śląski, gdzie zaplanowano jeszcze więcej atrakcji.

WOŚP w Katowicach

Na terenie miasta działa 6 sztabów WOŚP, które pracują już od kilku tygodni. Zwieńczeniem zbiórki będzie impreza przed Spodkiem. Wydarzenie rozpocznie pokaz przygotowany przez mażoretki „Akcent”, a później będzie już muzycznie. Na scenie wystąpią: Pure Life, Here on Earth, Hengelo, Insekt, Chwytak & DJ Wiktor i AlcoholicA. W tym samym czasie odbędą się pokazy strażaków z Dąbrówki Małej, którzy zaprezentują sprzęt i psy tropiące. Będzie też wystawa zabytkowych motocykli Automobilklubu Śląskiego. Na niektórych będzie można się przejechać razem z kierowcą. Nie zabraknie zabaw w strefie dla dzieci i czegoś do zjedzenia w strefie food trucków. Impreza potrwa od godziny 13 do 22. Więcej TUTAJ. Wrzucić do puszki WOŚP będzie można również podczas Electro Biforu WOŚP w Drzwiach Zwanych Koniem. Wystąpią: NOTTOOEASY, The Party Is Over, Pigeon Break, Rabbit On The Moon i Martinii. Impreza rusza o godz. 20. Szczegóły są dostępne TUTAJ.

WOŚP na Stadionie Śląskim

Znacznie więcej atrakcji przygotował w tym roku Stadion Śląski. Najpierw odbędzie się symboliczny „Chorzowski bieg z sercem WOŚP” na 1600 metrów. Zawodnicy wystartują o godzinie 10 przy Stadionie Śląskim. Oczywiście czas i wynik nie mają znaczenia, bieg ma być dobrą zabawą i promocją WOŚP-u. Dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać na bieg, otwarte będzie biuro zawodów. Szczegóły dotyczące biegu są dostępne TUTAJ. Główne wydarzenia finału WOŚP ruszą kilka godzin później. Od godz. 14 będzie można wziąć udział w maratonie zumby i crossfit w sali sportowej Stadionu Śląskiego. Obok obiektu zaprezentowane zostaną samochody rajdowe, będzie symulator dachowania i pokaz pojazdów wojskowych (będzie też można zjeść wojskową grochówkę). Również o 14 rozpoczną się koncerty. Scena stanie na pl. Europejskim przed Stadionem Śląskim (brama nr 4). Zagrają na niej m.in. SOXSO, NeuOberschlesien i Miuosh. Wszystko zakończy się pokazem ognia i pirotechniki oraz światełkiem do nieba o godz. 20. W trakcie wydarzenia będzie można wylicytować m.in. stanowisko prezydenta Chorzowa na jeden dzień, nazwę głównej alei w samym sercu Parku Śląskiego, możliwość jednorazowego zastąpienia hymnu granego z wieży zegarowej urzędu miasta wybranym utworem muzycznym. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*