Reklama

Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami Katowic. Byli też przeciwnicy prezydenta [GALERIA]

Łukasz Kądziołka
Tłum ludzi na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. Zwolennicy prezydenta zablokowali dojście do dworca. Nie obyło się bez przeciwników i wyzwisk.

Starający się o reelekcję prezydent przeszedł w ciągu niespełna godziny kilkadziesiąt metrów. Na odcinku od ul. 3 Maja do pl. Szewczyka ustawił się szpaler zwolenników Andrzeja Dudy. Nad głowami zgromadzonych ludzi powiewały biało-czerwone flagi, ale na wiec przyszli nie tylko wyborcy Dudy. Były dwie małe grupki przeciwników jego kolejnej kadencji. – To są ci LGBT-owcy – komentował jeden z mężczyzn trzymających tabliczkę „DUDA 2020”. Inna uczestniczka wiecu powiedziała im, że tylko złodzieje głosują na Trzaskowskiego. W pewnym momencie trzech mężczyzn zaczęło skandować: „długopis” i „marionetka”. Zostali szybko zauważeni i zagłuszeni przez osoby krzyczące „Andrzej Duda”.

Było ciasno i momentami nerwowo, bo ludzie przepychali się, żeby zrobić sobie zdjęcie z obecnym prezydentem i życzyć mu powodzenia. Postronne osoby pytały policjantów jak mają przejść z i do dworca. Funkcjonariusze kierowali ich przez Galerię Katowicką. Podczas wiecu, podobnie jak 5 lat temu, rozdawana była kawa i ciasto. Po około godzinie prezydencki autokar odjechał w kierunku Dąbrowy Górniczej. Andrzej Duda nie rozmawiał z dziennikarzami, nie wygłosił też żadnego przemówienia.


Tagi:

Komentarze

 1. Lord 11 lipca, 2020 at 12:23 am - Reply

  Niestety hanysy to ukryta opcja niemiecka jak mówił prezes i nie chcą głosować na Dudę. Nie ufać im!

  • Marek 11 lipca, 2020 at 1:10 pm Reply

   No nareszcie pojawił się prawdziwy Polaki i zacytował lorda Kaczyńskiego.

 2. Ares 10 lipca, 2020 at 6:56 am - Reply

  Andrzej Duda obieca cuda

 3. remigiusz 9 lipca, 2020 at 5:54 pm - Reply

  Przyjechał PAD kupić Katowiczan za kawę i ciastko,ilu było judaszów ,liczyłem, 74 !?
  Ohyda,że dali się kupić,za lurę i zakalec .

  • rohaks 10 lipca, 2020 at 11:26 pm Reply

   Jak o 5:30 zaczął w JAstrzębiu rozdawać kilkaset bułek całej zmianie górnikó to Trzaskowski jeszcze spał. Wiem bo zaczął konferencją w siedzibie PO o 10:30.

 4. Marciak112 9 lipca, 2020 at 3:03 pm - Reply

  Rafi w Warszawie sobie nie radzi, a pcha się daleko w las?

  • Olgierd 9 lipca, 2020 at 4:21 pm Reply

   Widać po tym jak wygląda Warszawa. Bez porównania lepiej niż każda pisowska wiocha w PL.

   • Marta 9 lipca, 2020 at 6:43 pm Reply

    Wygląda lepiej, ale od ulicy. A zajrzyj od podwórka. Tam 200 tys mieszkań nawet nie ma w domu haźla !!! To nawet pisowskie wiochy nie są tak zacofane

    • Szymon 10 lipca, 2020 at 12:21 pm Reply

     Czyli co 8 warszawiak nie ma dostępu do toalety, Nieżle … . Ciekawe co jeszcze mówili w TVPiS w co uwierzysz bez chwili zastanowienia …

     • Damian 10 lipca, 2020 at 7:38 pm Reply

      Szymon, ale Marta nie pisze o mieszkańcach, tylko o mieszkaniach. Przy 200 tysiącach mieszkań to będzie co 5 Warszawiak. Trzeba mieć mózg wyprany do zera i minimalne pojęcie o matematyce, żeby takie bzdury powtarzać. Biorąc pod uwagę średnią liczbę ludzi w jednym mieszkaniu, wychodzi że około 600 tysięcy Warszawiaków nie ma dostępu do toalety. I w takie rzeczy wierzą zmanipulowani przez TVPIS. A rozpowszechniając dalej takie ewidentne kretynizmy sami dowodzą swojej minimalnej inteligencji.

 5. STOP Melina+ 9 lipca, 2020 at 2:45 pm - Reply

  Mieszkanie największą barierą dla młodych.

  Bardzo ważne jest, aby pójść na wybory. Twój głos się liczy. Zachęć znajomych do pójścia na wybory i do oddania ważnego głosu.

  Nie pozwólmy, aby wybrali za nas emeryci. Przyszłość należy do nas. To my młodzi musimy się zmobilizować.

  • Janina 12 lipca, 2020 at 9:11 am Reply

   Nie pobieram żadnego plus, do emerytury mi jeszcze trochę zostało ,ale nie rozumiem tego zdania „Nie pozwólmy, aby wybrali za nas emeryci. Przyszłość należy do nas.” To znaczy że emeryt nie ma prawa głosu? młodym się wszystko należy? Strasznie roszczeniowi są dzisiaj młodzi, obserwuję ich zachowanie. Tylko żaden z młodych się nie zastanowi , że czas szybciutko leci i też będą emerytami.

   • kokogut 13 lipca, 2020 at 12:37 am Reply

    Pocięte plakaty Dudy, a 15 lat temu było Zabierz Babci Dowód.
    Peowcy nadal nie rozumieją, że kampania negatywna przynosi odwrotny skutek. Ludzie chętniej glosują na tych ośmieszanych i atakowanych by wziąć ich w obronę. Osmieszanych na plakatach i w popularnych, najczęściej niemieckich mediach.
    A młodym wydaje się do 40stki, że są niezniszczalni i niepotrzebny im ZUS i NFZ, ale po 40stce na wszelki wypadek wolą się ubezpieczyć.
    Więc powiedziałbym, nie pozwólmy młodym wybrać prezydenta, ale byłoby to zaprzeczenie demokracji, czyli stałbym się Peowcem.
    Osobiscie wyleczyłem się z liberałów przed 40stką.

  • Robert 9 lipca, 2020 at 3:08 pm Reply

   Jestem młody, nie chce finansować lbtg, palet, i zlecania usług miejskich niemieckim i francuskim firmom. Nigdy nie zagłosuje na kogoś kto nie rozumie śląskiego i polskiego intresu

   • Damian 9 lipca, 2020 at 4:19 pm Reply

    Pis rozumie śląski interes? Tak samo jak Ty i reszta przyjezdnych, co się tukej zlecieli na kopalnie. Jak na razie to LGBT nie finansujesz, ale ja muszę finansować z moich podatków prywatny kościół katolicki.

    • reksio 10 lipca, 2020 at 11:19 pm Reply

     Ciekawe kaj ty finansujesz kościół. Takiś ślonzok że ci kościół wadzi?

     • Piotr 10 lipca, 2020 at 11:55 pm Reply

      Slonzok co na dude głosuje… chadziaj zwykły

 6. rohaks 9 lipca, 2020 at 1:39 pm - Reply

  Widać różnicę w relacji z kampanii i komu kibicuje właściciel tej strony. Przeciwnicy zrównani ze zwolennikami, a nie takie były proporcje, Tych z kartonami było kilka osób. Zresztą u Trzaskowskiego też byli przeciwnicy, ale o nich chyba nie wspominaliście.

  • Grzegorz Żądło 9 lipca, 2020 at 2:27 pm Reply

   Jeśli na wiecu Trzaskowskiego byli jacyś jego przeciwnicy, to chyba bardzo mocno ukryci.

Dodaj komentarz

*
*