Reklama

Jest kolejny przetarg na wiaty przed pawilonem na Rynku

Łukasz Kądziołka
Pawilon na Rynku będzie miał wiaty. To pomysł sprzed roku, który wraca. Wszystko za sprawą przetargu na kwotę ponad 770 tys. zł.

Najpierw kontrowersje budził sam pawilon na Rynku, a następnie pomysł ozdobienia go dodatkowym zadaszeniem. Teraz temat wiat, które mają stanąć od strony Skarbka, wraca. Miasto po roku ogłosiło kolejny przetarg na ich wykonanie. Nad zadaszeniem pracowały dwie pracownie – BUDOPROJEKT i Atelier projektowe Arsis. W zeszłym roku przetarg został unieważniony, bo nie zgłosiła się żadna firma.

Jak powiedział nam prezydent Marcin Krupa, od początku miasto planowało uatrakcyjnić pawilon. – Chodziło nam o to, aby można było wyjść na zewnątrz. Te ogródki, które powstały, są tymczasowym rozwiązaniem do czasu wykonania kompleksowego zadaszenia – mówi prezydent Katowic. Zadaszenie nad wejściem do działającego od zeszłego roku Aioli będzie większe, a po stronie toalety publicznej – mniejsze. Obydwie wiaty zostaną zbudowane na planie prostokąta o wymiarach odpowiednio: 17,4 × 7,2 m oraz 12 x 7,2m. Zadaszenie będzie oparte na stalowych słupach, a walorem estetycznym tego rozwiązania ma być lustrzany spód wiat. Po zbudowania zadaszenia, ogródek przesunie się najprawdopodobniej w głąb placu przed Skarbkiem.

Wykonawcy mają czas do 14 lutego na składanie ofert. Szacunkowy koszt budowy wiat to 772 510 zł netto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*