Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend wakacji obfituje w wydarzenia. Nie sposób będzie odwiedzić wszystkie, warto się przejrzeć nasze propozycje.

SOBOTA

Start rajdu Złombol, plac przed Spodkiem

Wielki rajd samochodowy po raz kolejny wystartuje z Katowic. Kilkaset samochodów, które swoją pierwszą młodość mają już dawno za sobą, ruszy z Katowic do Grecji. Konkretnie na półwysep Chalcydycki. Rajd to okazja do pomocy, bo organizatorzy cały dochód z imprezy przekazują na rzecz domów dziecka. Każdy, kto chce wesprzeć ekipy na starcie Złombola, może przyjść na plac przed Spodkiem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć TUTAJ.

79. rocznica wybuchu II wojny światowej, Rynek

Akcja upamiętniająca wybuch II wojny światowej na katowickim Rynku. Na placu przed Teatrem Śląskim pojawią się dwie grupy rekonstrukcyjne. Będzie można zobaczyć stanowisko przeciwlotnicze, punkt dowodzenia obroną przeciwlotniczą i ewakuacją ludności. Członkowie grup będą mieli na sobie mundury Wojska Polskiego z września 1939 roku. O godzinie 9.45, 10.45 i 11.45 odtworzony zostanie radiowy komunikat o wybuchu II wojny światowej i zabrzmi alarm przeciwlotniczy. Więcej TUTAJ.

Rodzinny Piknik Sportowy, Park Śląski

Sportowe atrakcje i zabawa dla całej rodziny. Tak zapowiada się sobota w Parku Śląskim. Obok Stadionu Śląskiego odbędzie się bieg, w którym udział mogą wziąć nawet najmłodsi. Najlepsze drużyny, złożone z dzieci i ich rodziców, będą mogły wygrać upominki. Poza tym w Rosarium czekają m.in. zajęcia z jogi, gra terenowa nauka gry w tenisa. Cała impreza rozpocznie się o godz. 9. Wtedy też będzie można zapisać się na bieg. Wpisowe kosztuje 10 zł. Pozostałe atrakcje są darmowe. Więcej TUTAJ.

Muzyka Marzeń, Park Zadole

Zespół dobrze znany katowickiej publiczności wystąpi na zakończenie cyklu koncertów w amfiteatrze. Podczas finałowego koncertu na scenie będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzany zespół Vołosi w składzie: Krzysztof Lasoń, Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk, Stanisław Lasoń, Robert Waszut. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Festiwal pirotechniczny, lotnisko Muchowiec

Muzyka i podniebne widowisko w Katowicach. Podczas Pyrosilesia można zobaczyć pokazy pirotechniczne przygotowane przez specjalistów. Fajerwerki zostaną wystrzelone w powietrze 3 razy, a każdy pokaz potrwa ok. 20 minut. Poza tym na publiczność czekają występy zespołów i dj-ów. Będzie też strefa z atrakcjami dla dzieci. Impreza rozpocznie się o godz. 18.30. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Święto Giszowca, plac Pod Lipami

Dwa dni dzielnicowego święta to kilka koncertów i występy kabaretów. Wśród gwiazd pojawią się m.in. Ewa Błachnio i Marika. Z kolei przed sceną na uczestników będą czekały atrakcje w postaci małego wesołego miasteczka, jarmarku artystycznego i stoisk z jedzeniem. Więcej TUTAJ.

Dni Zawodzia

Impreza rozpoczęła się w piątek, ale sporo atrakcji przygotowano również na weekend. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godz. 14. Będą animacje dla dzieci, zabawy, dmuchańce i pokazy straży pożarnej. Później na scenie zaprezentuje się Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki”, zespół akordeonistów, Śląskie Trio Piotra Szefera. Gwiazdą wieczoru będzie Rudi Schuberth, który wystąpi razem z Big Silesian Band. Niedziela będzie uroczysta. W kościele pw. Opatrzności Bożej odbędzie się msza św. w intencji mieszkańców po jej zakończeniu wystąpią Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” i zespół kameralistów NOSPR. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej szczegółów TUTAJ.

Zlot food trucków, Rynek

Prawie 30 samochodów z jedzeniem. Od burgerów ze strusia po węgierskie langosze. Znajdą się też dania dla wegetarian. Dla spragnionych po raz kolejny stanie stoisko z piwami rzemieślniczymi z pubu Browariat. To ostatnia tego lata okazja do skorzystania z food truckowej oferty. Rynek Smaków będzie czynny w sobotę w godz. 12-22, a w niedzielę między 12 a 20.

Dobry Klimat, Rynek

Nowy pawilon na Rynku to ekologiczne atrakcje dla mieszkańców. Będzie można posłuchać wykładów dotyczących ochrony środowiska. Wziąć udział w warsztatach, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak na co dzień można przyczynić się do zmniejszania ilości odpadów. Będą też pokazy filmowe połączone z dyskusją. Więcej o Dobrym Klimacie pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*