Reklama

Przy pawilonie na Rynku zostanie dobudowane zadaszenie za kilkaset tysięcy

Grzegorz Żądło
Po południowej stronie pawilonu na Rynku zostanie zamontowane zadaszenie, pod którym mają się mieścić letnie ogródki. W piątek urząd miasta ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy. Plany zakładają, że zadaszenie powstanie do końca czerwca.

To próba upiększenia budynku, który nie podoba się nawet wielu urzędnikom, o mieszkańcach nie wspominając. Zadaszenie ma być oświetlone i znajdzie się po obu stronach przejścia przez pawilon.

Po lewej stronie (czyli od Skarbka) znajdzie się większe zadaszenie, pod którym będą letnie ogródki restauracji. O ile oczywiście do lata wyłoniony w konkursie najemca zdąży uruchomić lokal. Po drugiej stronie (czyli od Teatru Śląskiego) zadaszenie będzie mniejsze. Znajdą się pod nim ławki i inne elementy małej architektury.

Zadaszenia będą oparte na konstrukcji stalowej na planie prostokąta (zadaszenie zachodnie – od strony Skarbka o wymiarach 17,4×7,2 m oraz zadaszenie wschodnie – od strony Teatru Śląskiego – o wymiarach 12 x 7,2m). Od spodu dach będzie miał lustrzaną powierzchnię. Konstrukcja dachu wsparta będzie na nielicznych smukłych słupach.

Szacunkowy koszt inwestycji to 700 tys. zł. Zadaszenia mają zostać zbudowane do końca czerwca. Zaprojektowały je dwie pracownie z Katowic: „BUDOPROJEKT” i Atelier projektowe Arsis.

Nie wiadomo na razie kiedy zostaną otwarte restauracja i kawiarnia. KZGM uzgodnił już z najemcą zakres prac remontowo-adaptacyjnych. W przyszłym tygodniu wyda na nie zgodę i najemca będzie mógł przystąpić do prac. Na ich przeprowadzenie będzie miał 6 miesięcy, ale chce otworzyć chociaż jeden lokal znacznie szybciej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*