Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Chociaż do świąt jeszcze trochę zostało, to świąteczny klimat od jakiegoś czasu można poczuć w centrach handlowych. Teraz również na Rynku. Jarmark już pierwszego dnia przyciągnął sporo osób, ale propozycji na spędzenie wolnego czasu jest dużo więcej. Zapraszamy do sprawdzenia, co ciekawego można robić w ten weekend.

Sobota

Święto Kina Domowego 2016, Kino Kosmos
Widzowie zobaczą jak dawniej było na Śląsku. Warsztaty, projekcje i wycieczka śladami filmu z 1941 roku. O wydarzeniu pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Spektakl #dbrmpp, Bahnhof KTW
Aktorzy zatańczą w spektaklu, dla którego inspiracją był dramat Doroty Masłowskiej. W przestrzeni dawnego dworca po raz pierwszy pojawi się teatr. Wystąpią: Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski. Początek o godzinie 19. Bilety do kupienia przed spektaklem w cenie 20 zł. Więcej TUTAJ.

Robert Henke „Lumière II”, Teatr Rozrywki w Chorzowie
Na zakończenie festiwalu Ars Cameralis wystąpi artysta wszechstronny. Robert Henke m. in. komponuje muzykę elektroniczną, jest współtwórcą znanego oprogramowania dla producentów muzycznych. Aktualnie podróżuje po świecie ze swoim audiowizualnym show. To właśnie zaprezentuje polskiej publiczności. Bilety, w cenie 50 zł, można kupić TUTAJ.

Niedziela

Swag Show Silesia X Santa’s Food Market, Galeria Szyb Wilson
Coś do zjedzenia i do ubrania. Ponad 20 food trucków i targi mody niezależnej. Podczas wydarzenia będzie można kupić ubrania w świątecznych cenach. Godziny otwarcia: 11-19, wstęp wolny.

Cały weekend

Jarmark bożonarodzeniowy, Rynek
Zaczął się w czwartek i potrwa aż do 23 grudnia. Kilkadziesiąt stoisk i dodatkowe muzyczne atrakcje. O tym co można znaleźć na jarmarku piszemy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*