Reklama

Wiadukt w Brynowie zostanie rozebrany. Będą spore utrudnienia

Redakcja
Rusza rozbiórka wiaduktu kolejowego w Brynowie. Na najbliższe tygodnie zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

W piątek 13 marca rozpoczną się prace rozbiórkowe wiaduktu kolejowego w Brynowie. W rejonie pętli brynowskiej, nad ul. Kościuszki, przez kilka tygodni wyburzany będzie wiadukt. – Rozbiórka wiaduktu kolejowego rozpocznie się w piątek 13 marca i zakończy się w poniedziałek 30 marca. Jednak, te największe prace skutkujące zmianami w organizacji ruchu będą prowadzone w weekendy – tak, by kierowcy, jak również pasażerowie komunikacji miejskiej odczuli, jak najmniej niedogodności. Natomiast w tygodniu mogą pojawiać się czasowe zawężenia – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.
Pierwszy etap rozbiórki potrwa od 13 marca, od godz. 18.00, do 16 marca, do godz. 6.00. W trakcie prac będzie wyłączony prawy pas ruchu od strony centrum w kierunku Mikołowa i w rejonie zjazdu w ul. Nasypową. Od 20 marca (również od 18.00) do 23 marca (do 6.00) zamknięta zostanie jezdnia ul. Kościuszki w kierunku centrum Katowic (wschodnia jezdnia). W związku z tym, ruch odbywał będzie się dwukierunkowo jezdnią zachodnią (2 pasy od strony centrum, jeden pas w kierunku centrum).

Łącznik z ul. Rzepakowej zostanie zamknięty. Dlatego konieczne jest wprowadzenie objazdów w kierunku centrum Katowic. Od strony Giszowca (ul. 73 Pułku Piechoty) kierowcy pojadą ul. Kolejową i następnie do ul. Kościuszki. Od strony Ligoty (ul. Kłodnicka) ruch zostanie poprowadzony z wykorzystaniem ulic Kościuszki, Kolejowej (z nawrotką na rondzie przy Galerii Libero) oraz w ul. Kościuszki do centrum Katowic. Mieszkańcy ul. Nasypowej będą musieli jeździć ul. Rzepakową, Kolejową i następnie do ul. Kościuszki.

Utrudnienia czekają również pasażerów komunikacji miejskiej. Pełny komunikat ZTM można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*