Reklama

Wiadomo już na co będzie można głosować w Budżecie Obywatelskim

Park Wodny w Dolinie Trzech Stawów to jedna z inwestycji zrealizowanych dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.

Ł. K.
Sztuczne lodowisko, letni festiwal filmowy i przedłużenie strefy kultury. To tylko trzy propozycje, które zostały pozytywnie rozpatrzone przez urzędników. Najwięcej jest projektów lokalnych. Wśród nich nowe kamery monitoringu i stacje rowerowe.

Po pierwszej, formalnej weryfikacji, do Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowało się 341 projektów. Teraz wiadomo już, że z tej liczby pozostało 255 wniosków. To na nie będą mogli zagłosować mieszkańcy Katowic w tegorocznej edycji. To 232 zadania lokalne i 23 ogólnomiejskich. Negatywnie oceniono 92 projekty. Wśród tych, które na pewno nie będą realizowane, znalazły się m. in. replika kolejki „Balkan”, ośrodek doskonalenia jazdy – Tor Katowice i rekreacyjna trasa rowerowa na śladzie dawnej magistrali kolejowej. Z kolei urzędnicy pozytywnie rozpatrzyli wnioski ogólnomiejskie dotyczące m.in. budowy sztucznego lodowiska na terenie Parku Murckowskiego (wartość: 1 545 000 zł), organizacji cyklicznego letniego festiwalu filmowego na os. Witosa (354 300 zł), stworzenia deptaku wzdłuż ul. Chorzowskiej, który byłby przedłużeniem strefy kultury (300 000 zł) i zakup domków dla kotów żyjących „na dziko” (38 000 zł). Wśród zakwalifikowanych projektów lokalnych najwięcej jest wniosków o remonty dróg, chodników i budowę nowych parkingów. Z kilku dzielnic wpłynęły też projekty zamontowania nowych kamer miejskiego monitoringu i postawienia stacji rowerowych. Łącznie miałoby powstać 12 nowych kamer i 16 stacji. Są też oryginalne pomysły m. in. umieszczenia kaczkomatów (6 500 zł), czyli drewnianych budek z darmową karmą dla ptaków w Dolinie Trzech Stawów oraz stworzenia kina w Kostuchnie (284 300 zł).

Przypomnijmy, że na projekty do Budżetu Obywatelskiego miasto wyda w tej edycji 24,5 mln zł. O tym, na co zostaną przeznaczone pieniądze zadecydują mieszkańcy w głosowaniu pomiędzy 11 a 24 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*