Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend pod znakiem imprez sportowych, czytelniczych i Marszu równości. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd weekendowych imprez.

SOBOTA

15-ka z Sosnowca do Katowic

Kilkaset osób weźmie udział w biegu trasą tramwaju nr 15, który kursuje z centrum Katowic do sosnowieckiego Zagórza. Tym razem wystartują z Sosnowca. Początek o godz. 14. Bieg zakończy się około godz. 16:30 na placu przez dworcem PKP w Katowicach. Więcej TUTAJ.

Jesienna wyprzedaż szafy, Rynek

Na rynku w Katowicach będzie można w sobotę sprzedać, kupić albo wymienić się ubraniami. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Marsz równości, pl. Sejmu Śląskiego

O godz. 14 rozpocznie się Marsz równości. Według informacji organizatorów, około 3 tysięcy osób przejdzie z pl. Sejmu Śląskiego do Parku Powstańców Śląskich. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Turniej Pucharu Polski w Szermierce, Hala Sportowa AWF Katowice

O godz, 11 w hali AWF rozpocznie się I Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie Dziewcząt i Chłopców.

Puchar Polski KGHM Tour to największy cykl zawodów szermierczych w Polsce, organizowany we wszystkich trzech rodzajach broni, uznawanych przez Polski Związek Szermierczy: szpadzie, szabli i florecie.

IV Międzynarodowe Zawody Psów Ratowniczych o Puchar Górnego Śląska, Dolina Trzech Stawów

O godz. 11 przy bazie WOPR w Dolinie Trzech Stawów rozpoczną się zawody psów ratowniczych. Wydarzenie potrwa kilka godzin. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Narodowe Czytanie, Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 14 (ul. Piastów 20, os. Tysiąclecia)

MBP zaprasza na kolejną edycję Narodowego Czytania. W tym roku czytać będziemy nowele pióra pisarzy polskich – Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza oraz Henryka Rzewuskiego.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnią wielokrotnie nagradzani w Polsce i za granicą muzycy – skrzypaczka Sulamita Ślubowska oraz pianista Mateusz Lasatowicz. Artyści zaprezentują najpiękniejsze melodie pochodzące z filmowych adaptacji polskich utworów literackich.

Gośćmi specjalnymi Narodowego Czytania będą reżyser Magdalena Piekorz oraz pisarka Ewa Kopsik.

Przez cały czas trwania Narodowego Czytania prowadzony będzie kiermasz książek antykwarycznych.

Udział w imprezie jest bezpłatny. W razie niepogody wszystkie wydarzenia odbędą się w budynku. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa poświęcona twórczości polskich nowelistów, których utwory będą czytane. Początek o godz. 11. Więcej informacji można znaleźć na stronie mbp.katowice.pl.

NIEDZIELA

Daj pieskom pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach (ul. Milowicka 1B)

W godz. 10-14 po raz kolejny będzie można wyprowadzić psy ze schroniska na spacer. Chętne osoby muszą zabrać ze sobą dowód osobisty. Młodzież, która nie ukończyła jeszcze 18 lat, musi być pod opieką osoby dorosłej. Przydadzą się smycze i psie smakołyki. Więcej TUTAJ.

Wielka Giełda Płytowa, Drzwi Zwane Koniem (ul. Warszawska 37)

O godz 14 w Drzwiach Zwanych Koniem rozpocznie się Wielka Giełda Płytowa. Na uczestników czekać będą winyle nowe i używane, winylowe single i maxi-single, płyty CD oraz kasety magnetofonowe.

Finisaż wystawy Soundcheck, Rondo Sztuki

Ostatnia okazja do zobaczenia wystawy Soundcheck – autorstwa Potencji! Dzień po zamknięciu wystawy organizatorzy zapraszają w godzinach 15.00-19.00 na pożegnanie z ekspozycją! Finisaż wraz z niespodziankami startuje o godz. 16.

CAŁY WEEKEND

Dni Załęża

W piątek rozpoczęły się III Dni Załęża. Wydarzenia święta dzielnicy potrwają do niedzieli. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. M 7 września, 2019 at 12:46 pm - Reply

    Business Run?

  2. bolko 7 września, 2019 at 10:45 am - Reply

    A na Muchowcu dwa dni wyścigów samochodowych i koncert w sobotę. Tak trzymać!

Dodaj komentarz

*
*