Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
To będzie słoneczny i ciepły weekend. Zwłaszcza w sobotę ma być bardzo ładnie. Termometry pokażą do 20 stopni Celsjusza. W niedzielę możliwe są przelotne opady. Zapraszamy na przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

X Rajd Na Kole Kole Nikiszu

Już po już raz dziesiąty odbędzie się wycieczka rowerem po katowickim szlaku Gieschego. Uczestnicy przejadą z Giszowca przez lasy do Fabryki Porcelany, a następnie do Walcowni Cynku w Szopienicach. Kolejnym punktem wycieczki będzie Galeria Szyb Wilson. Całość zakończy się na Nikiszowcu. Tam będzie czekał na rowerzystów żur z chlebem, wystąpi Śląska Ferajna i odbędzie się loteria z nagrodami. Trasa liczy ok. 25 km. Zapisy będą prowadzone w miejscu startu – na pl. Pod Lipami od godz. 9.00. Limit uczestników wynosi 300 osób, a wpisowe kosztuje 10 zł.

Dzień Ptaków Śpiewających, Śląski Ogród Zoologiczny

Dzień Ptaków Śpiewających to dobra okazja do poznania najpopularniejszych i najciekawszych rodzimych gatunków ptaków. W poprzednich edycjach spacer z lornetkami budził duże zainteresowanie, dlatego w tym roku odbędzie się on w dwóch turach –  o godz. 9.30 i 15.30. Liczba miejsc jest ograniczona, więc chętni proszeni są o wcześniejszą rezerwację (pod numerem telefonu: 666-031-185 lub adresem: [email protected]). Poza tym młodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach ornitologicznych. Uczestników czekają część teoretyczna, jak i artystyczna. Każdy na pamiątkę będzie mógł zabrać samodzielnie wykonaną ozdobę. Warsztaty odbędą się w trzech turach – o godz. 11.00, 12.30 i 13.45. Wstęp na wydarzenie w cenie biletu do zoo. Więcej informacji TUTAJ.

Superzdrowo w Supersamie

Bezpłatne konsultacje medyczne w centrum handlowym. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok, zmierzyć ciśnienie tętnicze, stężenie glukozy. Poza tym każdy dowie się więcej o szczepieniach. Badania i konsultacje w ramach akcji Supermed są bezpłatne. Prowadzący je studenci kierunków medycznych będą dostępni od godz. 12.00 do 17.00.

Targi dizajnu i łakoci dla psów i kotów, Galeria Szyb Wilson

Podczas targów dla ludzi i zwierząt będzie można kupić oryginalne smycze, kojce, psie i kocie kosmetyki oraz smakołyki. Na gości Szybu Wilson czeka ponad 30 stoisk z różnymi produktami. Poza tym odbędą się warsztaty i prelekcje, w trakcie których będzie można dowiedzieć się m.in. jakie znaki psy wysyłają do ludzi. Będzie też można pomóc jednej z fundacji, przynosząc najbardziej potrzebne rzeczy. Wstęp wolny, a wydarzenie potrwa od godz. 11 do 17. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Rodzinny Piknik Europejski, Park Śląski 

Na tzw. dużej łące odbędą się koncerty, warsztaty i atrakcje dla dzieci. Do wyboru będą między innymi warsztaty z kuchnią molekularną czy budową robotów. Poza tym zaplanowano spotkanie z Mariola Bojarską-Ferenc, propagatorką ruchu fitness i zdrowego trybu życia, a na koniec na scenie wystąpi Organek. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 19.00.

Vołosi u Oblatów

Wyjątkowy koncert dobrze znanego katowickiej publiczności zespołu. Improwizujący kwintet smyczkowy łączy klasyczne brzmienie skrzypiec i wiolonczeli z muzyką ludową. Na jednej scenie, a w tym przypadku ołtarzu, spotkają się górale z instrumentalistami. Koncert w kościele Misjonarzy Oblatów rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Muzyczne Wieczory w Bazylice

Wyrecytuje Małgorzata Kożuchowska, zaśpiewa Zespół Kameralny Santarello i zagra orkiestra rozrywkowa Power of Winds. W programie m.in. wiersze Jana Brzechwy, utwory Andrzeja Korzyńskiego, Franka Sinatry, Leonarda Cohena i wiele innych. Początek koncertu o godz. 18.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*