Reklama

Święto Policji w Katowicach. Będzie msza, festyn i koncert

Redakcja
Policja będzie obchodziła swoje święto w Katowicach. Mundurowi wezmą udział we mszy świętej, a następnie przygotowano atrakcje dla mieszkańców. Obchody zakończy występ orkiestry. Będą utrudnienia dla kierowców przed wydarzeniem i w jego trakcie.

Ustanowione przez Sejm w 1995 roku Święto Policji odbywa się co roku 24 lipca. Jednak kilka dni wcześniej, w nadchodzący weekend, swoje święto będzie obchodził śląski garnizon. W tym roku obchody będą jeszcze bardziej uroczyste, bo policja powstała dokładnie 100 lat temu. Wszystko zacznie się o godz. 10.30 od mszy świętej w Archikatedrze Chrystusa Króla. Kolejny punkt to wręczenie odznaczeń i awansów na pl. Bolesława Chrobrego. Również tam, o godz. 13.30, rozpocznie się defilada oraz pokaz musztry Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W tym samym czasie, na pl. Sejmu Śląskiego, będzie się odbywał festyn rodzinny. Na stoiskach tematycznych zaprezentowany zostanie sprzęt służb mundurowych. Obchody Święta Policji w Katowicach zakończy występ orkiestry o godz. 14.45. Wstęp na wydarzenie w niedzielę, 21 lipca, jest darmowy. Więcej TUTAJ.

W związku z obchodami, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie pl. Sejmu Śląskiego oraz przyległych ulic. Od 19 lipca od godz. 18.00 nie będą dostępne parkingi. Kierowcy, którzy nie przestawią samochodu, mogą liczyć się z tym, że ich pojazd może zostać odholowany na parking strzeżony. W trakcie imprezy zostanie zamknięty ruch w rejonie pl. Sejmu Śląskiego.


Tagi:

Komentarze

  1. Cop 18 lipca, 2019 at 10:51 am - Reply

    A zrzuta po 50 ??

Dodaj komentarz

*
*