Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Kolejne dwa dni będą ciepłe, zwłaszcza sobota. W niedzielę pogoda może być bardziej kapryśna, bo ma trochę popadać. Przygotowaliśmy kilka weekendowych propozycji na sobotę i niedzielę. Wśród nich sporo muzyki. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Muzyka marzeń na Zadolu 

Rusza cykl „Muzyka marzeń”. Pierwszego wieczoru odbędą się dwa koncerty znanych artystów. Dorota Miśkiewicz, uznana wokalistka jazzowa, wystąpi w Parku Zadole ze swoim ojcem – Henrykiem Miśkiewiczem. Towarzyszyć im będzie trio Marcina Wasilewskiego. To o godzinie 18.00, a po nich scenę amfiteatru przejmie Stanisław Soyka z zespołem. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny.

Koncert na dachu, Supersam 

Kolejny koncert nowego cyklu Supersamu. Podczas drugiej imprezy „Super Summer” zagra zespół NOTTOOEASY. Młodzi muzycy pochodzący z osiedla Tysiąclecia to studenci akademii muzycznych. Zespół dostał się do projektu Dzielnica Brzmi Dobrze. Ich oryginalnych kompozycji będzie można posłuchać na dachu Supersamu. Koncert jest bezpłatny i zacznie się o godz. 19.00. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność przyjścia na koncert. Więcej o koncertach na dachu Supersamu pisaliśmy TUTAJ.

Kino Kuźnia w Muzeum Śląskim

Hiphopowe i ekologiczne filmy zobaczą goście Kina Kuźnia. To kolejna propozycja seansów na leżakach w Katowicach. Jako pierwszy wyświetlony zostanie film „Style Wars”. Pokaz rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncerty Promenadowe, Park Kościuszki

Rozpoczyna się kolejny sezon plenerowych koncertów w Parku Kościuszki. Podczas cyklu będzie można posłuchać różnorodnej muzyki. Repertuar za każdym razem jest inny. W programie pierwszego koncertu pod nazwą „Barwy klasyki” znalazły się kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych reprezentujących różne nurty stylistyczne. Wystąpią Izabela Buchowska (wiolonczela), Piotr Kopietz (akordeon) i Jacek Małachowski (akordeon). Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

ArtJarmark, Nikiszowiec

Festiwal sztuki naiwnej zaprasza na jarmark pełen oryginalnych, ręcznie robionych przedmiotów. Na placu Wyzwolenia staną stoiska z rękodziełem. Poza tym będą koncerty, warsztaty dla dzieci i plener malarski. Impreza rusza o godz. 13.00. Więcej o ArtJarmarku można znaleźć TUTAJ.

Dzień miodu w Skansenie

Wirowanie miodu, historia ula, alergie a miód. To niektóre tematy pokazów i prelekcji podczas dnia miodu w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. W godzinach 12.00-17.00 będzie można nie tylko spróbować różnych gatunków miodu, ale również posłuchać o roli pszczół w przyrodzie czy zastosowaniu miodu w kosmetykach lub lekach. Straż Pożarna pokaże usuwanie gniazda os, a chętni wykonają samodzielnie ozdoby z wosku przy chałupie Sołtysa. Na zakończenie na scenie wystąpi zespół proWOKALni. W imprezie można wziąć udział z biletem wstępu do skansenu, który kosztuje 7 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Więcej TUTAJ.


Komentarze

  1. Krzysztof 6 lipca, 2019 at 12:29 pm - Reply

    Nic nie piszecie o konwencji PiS w Katowicach a piszecie o wybitnym przedstawicielu SLD na stanowisku wiceprezydenta który zna Czarzastego – o czym to świadczy ? 50 lat przerabiałem dobrobyt i dobroć lewactwa i mam już dość tych wybitnych sprawiedliwych ludzi którzy zawsze dbali tylko o własną kieszeń a teraz podłączyli się do PO które jest twórcą wielu afer które szkodziły ludziom i państwu. Nie wysyłajcie mi Waszego informatora bo jesteście tendencyjni i za bardzo na lewo jak na mój gust przeciętnego mieszkańca Katowic.

    • Grzegorz Żądło 6 lipca, 2019 at 1:12 pm Reply

      Sam pan się zapisał do newslettera, więc proszę się samemu wypisać. Dwa teksty o konwencji PiS pierwszego dnia konwencji PiS to rzeczywiście nic.

Dodaj komentarz

*
*