Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
To nie będzie ładny wiosenny weekend, zwłaszcza w sobotę. Deszcz ze śniegiem i zimno nie zachęcą do wyjścia. W niedzielę ma już być zdecydowanie lepiej. Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd weekendowych wydarzeń. Zapraszamy.

SOBOTA

Sprzątanie doliny Kłodnicy

Jak co roku mieszkańcy spotkają się przy placu zabaw przy ul. Adwentowicza, żeby rozpocząć sprzątanie rzeki Kłodnicy. Początek o godz. 9. Więcej TUTAJ.

Silesia Beer Fest VI, Spodek

Dużo jedzenie i jeszcze więcej piwa. Impreza dla fanów złocistego napoju rozpoczęła się już w piątek. Jednak to sobota będzie obfitowała w atrakcje. Odbędzie się degustacja piw specjalnie przygotowanych na imprezę przez domowych piwowarów, prezentacja różnych rodzajów szkła i prelekcja o tym, jak wpływają one na smak piwa, a także panel dyskusyjny o piwnych trendach w Polsce z udziałem blogerów i przedstawicieli browarów rzemieślniczych. Najważniejsze będą oczywiście same stoiska. Pojawi się prawie 30 wystawców z piwami i 10 food trucków. Silesia Beer Fest będzie czynny w sobotę od godz. 12 do 24. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.

Dziecko Rosemary, kino Kosmos

Klasyka kina i horror wszech czasów. Dzieło Romana Polańskiego można będzie obejrzeć na dużym ekranie. Niektórzy odświeżą sobie jeden z najbardziej znanych filmów polskiego reżysera, a może część publiczności zobaczy go po raz pierwszy. Wszystko za sprawą najnowszego spektaklu Teatru Śląskiego pt. “Rosemary”, który powstał na podstawie produkcji. Przed seansem o filmie i jego scenicznej odsłonie rozmawiać będą: Wojciech Faruga, reżyser sztuki teatralnej i Mariusz Ciszewski, filmoznawca. Początek o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Kolaże z zapachów, Muzeum Śląskie

Wyjątkowe warsztaty dla rodzin, podczas których można poćwiczyć najmniej zbadany zmysł. Jak pachnie laska wanilii? Skąd pochodzi eukaliptus? Jak wyglądają nasiona kakaowca? Podczas spotkania uczestnicy ruszą w podróż po różnorodnym świecie zapachów charakterystycznych dla kilku kontynentów. Stworzą także samodzielnie zapachowe kolaże. Na poranne zajęcia o godzinie 10 miejsc już nie ma, ale można nadal zapisać się na godz. 12. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp kosztuje 9 zł (opiekunowie wstęp wolny). Więcej TUTAJ.

Dzień Ochrony Słoni w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Gra terenowa, wykład i spotkanie z celnikami. To niektóre atrakcje przygotowane z okazji Dnia Ochrony Słonia. Jest on obchodzony 16 kwietnia. Jednak już dwa dni wcześniej będzie można dowiedzieć się ciekawostek z życia zwierząt, których los jest bardzo niepewny. Każdy, kto w tym dniu odwiedzi chorzowskie zoo, będzie mógł zobaczyć jak wygląda trening medyczny słoni, a także przekonać się ile pokarmu słoń zjada na śniadanie. Ciekawscy będą mogli również obejrzeć wystawę i porozmawiać z celnikami ze Śląskiej Izby Administracji Skarbowej i dowiedzieć się, dlaczego kość słoniowa jest taka cenna i dlaczego nie wolno przewozić jej przez granicę. Wstęp na imprezie w cenie biletu do zoo. Początek wydarzenia o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Wielka Wymiana Roślinna, Baclava (ul. Warszawska 57)

Niepotrzebne rośliny lub szczepki będzie można podarować innym. Miłośnicy roślin mogą spotkać się i wymienić nie tylko zielenią, ale również doświadczeniem. Uczestnicy muszą stosować się do kilku ważnych zasad. Na wydarzenie można przynieść tylko rośliny zdrowe i bez szkodników. Każda przyniesiona roślina powinna być opisana. Wymianie podlegają również książki dotyczące roślin czy doniczki. Wydarzenie potrwa od 12 do 15. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*