Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Sporo mikołajkowych imprez i kolejne jarmarki świąteczne. Poza tym widowiskowe zawody w Dolinie Trzech Stawów i ciekawe seanse filmowe. Weekend zapowiada się dość pogodnie. Chociaż nie będzie zbyt ciepło, to można się ogrzać na jednej z proponowanych przez nas imprez. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Bieg Mikołajów, Park Zadole

Mikołaje pobiegną w słusznej sprawie. W biegowej imprezie w Parku Zadole weźmie udział 100 osób. Przebrani za św. Mikołaja biegacze będą mieli do pokonania dwie trasy trzy- i pięciokilometrową. Dystans nie jest duży, ale dzięki udziałowi w imprezie będzie można podarować dzieciom zabawki i maskotki. Każda opłata startowa, którą wpłacili zawodnicy, zostanie przeznaczona na akcję „Miś Pod Szpitalną Choinkę”. Start o godz. 11.00. Więcej TUTAJ.

Parada Mikołajkowa

Będzie przemarsz z mażoretkami i bębniarzami. Kolorowa parada zatrzyma się na Rynku, gdzie odbędzie się druga część imprezy. Więcej TUTAJ.

Festiwal Euroshorts 2017, kino Kosmos

Objazdowy festiwal krótkich form filmowych. Katowice są jednym z 15 miast, w których pojawi się Euroshorts. Najpierw wręczenie nagrody za 2-minutowy film o Katowicach, a później pokazy filmów. Widzowie zobaczą zestaw reklam amerykańskich i 3 różne krótkometrażowe filmy. Po seansie każdy będzie mógł oddać głos na jeden z nich. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

V CX Katowice – Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Dolina Trzech Stawów

Kilkuset kolarzy zmierzy się w zawodach o Puchar Polski. W kilku kategoriach wiekowych wystartują mężczyźni, kobiety i dzieci. Chociaż zawody sa dla amatorów, to można spodziewać sie zaciętej walki. Organizatorzy zapowiedzieli nagrody i puchary dla najlepszych. Trasa zawodów pobiegnie przez Dolinę Trzech Stawów i będzie w większości terenowa. Start o godzinie 11. Więcej TUTAJ.

Mikołaj w Akademii, ASP

Dzieci zrobią świąteczne ozdoby, przygotują sobie torby na prezenty i nauczą się robić daktylowe słodycze. To tylko niektóre atrakcje mikołajkowe na Akademii Sztuk Pięknych. Każdy uczestnik dostanie upominek i będzie mógł zabrać swoje dzieło do domu. Na pamiątkę można też będzie zrobić sobie zdjęcie w mikołajkowej fotobudce. Udział w wydarzeniu jest darmowy i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Więcej TUTAJ.

Films for Food, kino Rialto

Podróż z kawą od uprawy w Hondurasie do espresso w nowojorskiej kawiarni. Seans „Filmu o kawie” to nie jedyna atrakcja. Każdy widz dostanie espresso, a po pokazie będzie można zobaczyć na czym polegają alternatywne metody parzenia kawy. Pokaz poprowadzi doświadczony barista. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

X Jarmark Na Nikiszu

Słynny jarmark po raz 10. odbędzie się na pl. Wyzwolenia. Tym razem ruszył już w piątek. Wśród atrakcji widowisko dla dzieci pt. „Pingwiny z zimowej krainy”. Z kolei niedziela będzie muzyczna. Na początek Orkiestra Dęta KWK „Wieczorek”, a później młodzi artyści z nowoczesnym repertuarem, czyli Aicha Magija oraz The Coals. Przez cały czas na jarmarku będzie można zaopatrzyć się w prezenty i świąteczne dekoracje. W ofercie głównie rękodzieło, m.in. ceramika, przedmioty z drewna i biżuteria. Uczestnicy nie powinni się obawiać chłodu. Na rozgrzanie będą stoiska z grzańcem i jedzeniem. Jarmark będzie czynny w godzinach 11-20. Więcej TUTAJ.

Jarmark Gwiazdkowy, Fabryka Porcelany

Świąteczna atmosfera zagości na dziedziniec Fabryki. Będzie grzaniec, ozdoby świąteczne i choinki. Zakupy to nie wszystko. Odbędzie się wyjątkowe zwiedzanie pofabrycznych przestrzeni. Przewodnikiem będzie św. Mikołaj. Pomiędzy Fabryką Porcelany a Nikiszowcem będzie kursował darmowy autobus. Dzięki temu można odwiedzić dwa wydarzenia jednego dnia. Jarmark potrwa przez cały weekend i będzie czynny w godzinach 11-20 (sobota) oraz 11-18 (niedziela). Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*