Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To nie będzie upalny weekend. Może za to padać deszcz. Mamy jednak nadzieję, że podczas imprez plenerowych pogoda wytrzyma. Zobaczcie co ciekawego dzieje się w sobotę i niedzielę.

SOBOTA 

Cyrkobus

Artyści uliczni ruszyli w trasę po dzielnicach Katowic. W sobotę kolejne występy, podczas których zaprezentują się iluzjoniści i aktorzy.. Będzie można zobaczyć ognisty pokaz. Już w zeszłym tygodniu Cyrkobus dojechał do Bogucic, Giszowca, Dębu i Koszutki. Teraz pojawi się w sobotę na skwerze Emila i Georga Zillmannów w Nikiszowcu (godz. 14) i na boisku Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Łętowskiego (godz. 18). Krótką relację z wizyty artystów w Parku Budnioka można przeczytać TUTAJ.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Kolejne plenerowe kino rusza z seansami na leżakach. Tym razem na pokazy zaprasza Muzeum Śląskie. Pierwszym filmem w Kinie Kuźnia będzie „Samotny mężczyzna”. Kolejne seanse również będą nawiązywały do „męskiej” tematyki. Wstęp jest wolny. Pokazy rozpoczynają się zawsze o godz. 21.30 na placu pod Pyrlikiem (obok kuźni, na północnym terenie Muzeum). W przypadku  kiepskiej pogody zostaną przeniesione do budynku stolarni. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj pieskom pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt (ul. Milowicka 1B)

Psy lubią spacery, a każdy kto lubi psy może wziąć udział w cyklicznym wydarzeniu. Kolejna okazja do wyprowadzenia podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt będzie w niedzielę. Udział mogą brać osoby pełnoletnie. Te, które mają nieukończone 18 lat, muszą być z pełnoletnim opiekunem. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka darów dla zwierząt. Miłośnicy kotów również są mile widziani. Spacery w godz. 10-14. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Plenerowe koncerty w Parku Kościuszki ruszyły z początkiem lipca. Trzeci koncert to okazja do posłuchania muzyki z południa. W programie klasyka fado, jazz, tango i flamenco. Wystąpi zespół Meu Fado w składzie Kinga Rataj (wokal), Marek Bazela (pianino), Witek Góral (gitara). Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 11.

CAŁY WEEKEND

Wakacyjne rozgrywki szachowe, Rynek

Nie trzeba umieć grać, żeby wziąć udział w szachowym wydarzeniu w centrum Katowic. Na miejscu będzie można nauczyć się zasad gry i podejrzeć bardziej doświadczonych graczy. Chętni będą też mogli zmierzyć się z innymi graczami. Trener szachowy, Jacek Gajewski, na zakończenie każdego dnia rozegra partię na 20 szachownic. Szachy i inne gry takie jak Jenga będą dostępne również w wersji XXL. Impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 12-19. Udział w niej jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Gastro Fajer, tarasy Spodka

Pierwszy weekend przyciągnął tłumy. Kolejny zapowiada się podobnie. Na tarasach Spodka stanęło kilkanaście stoisk z bogatą ofertą gastronomiczną. Będzie można zamówić dania z menu katowickich restauracji i kawiarni. Poza tym będzie też muzyka, o którą zadbają DJ-e: Sayuri i pzg. W sobotę obok MCK odbędzie się kolejny pokaz filmowy. Tym razem widzowie zobaczą Sicario. Seans o godz. 20.30. Gastro Fajer będzie otwarty w sobotę od 16.00 do 1.00 i w niedzielę od 14.00 do 22.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*