Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Mamy dobrą wiadomość. Ten weekend będzie słoneczny i raczej ciepły. To powinno zmotywować do wyjścia z domu. Dla tych, którzy mają ochotę na coś więcej niż spacer, przygotowaliśmy kilka propozycji. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Śladami przemysłu – spacer historyczny po Janowie

Dawne czasy Janowa i przemysłowa transformacja dzielnicy Katowic. Powoli powstające kopalnie i huty sprawiły, że mieszkańcy Janowa zajęli się pracą w przemyśle. Porzucili rolnictwo na rzecz wyższych zarobków. O tym wszystkim będzie można posłuchać podczas 7-kilometrowego spaceru. Jego trasa została poprowadzona głównie lasami, przez miejsca, gdzie znajdowały się najstarsze zakłady pracy. Uczestnicy powinni wziąć wygodne obuwie i odpowiednio się ubrać. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zbiórka przy krzyżu na ul. Oswobodzenia o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Silesia Beer Fest VII, Galeria Szyb Wilson

Festiwal dla tych, którzy lubią lepsze piwo niż to, które można kupić w sklepie monopolowym. Silesia Beer Fest rozpoczął się w piątek, ale w sobotę atrakcji ma być jeszcze więcej. Główna to oczywiście stoiska, na których można spróbować piwa w różnorodnych stylach i z różnych browarów. Z całej Polski do Katowic przyjedzie ponad 20 wystawców. Odbędą się też wykłady o piwie, podczas których będzie można posłuchać na temat tego, gdzie napić się najlepszego piwa w regionie oraz czym różnią się piwne style. Na koniec zaplanowano stand up i ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze piwo festiwalu. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 22.00. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.

Zlot klasyków motoryzacji na dachu Supersamu

Klasyki, oldtimery i kultowe modele samochodów. To wszystko będą mogli zobaczyć chętni, którzy przyjdą na najwyższy poziom parkingu centrum handlowego. Organizatorzy przygotowali też konkursy, quizy i koncert Chrząszczy. W trakcie imprezy zostanie wybrany najlepszy samochód zlotu. Impreza jest bezpłatna. Początek o godz. 13.00, a zakończenie o 18.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Europejski Dzień Kina Artystycznego

Wyjątkowy dzień w katowickich kinach studyjnych. Największym wydarzeniem święta kina artystycznego będzie pokaz kultowego obrazu węgierskiego reżysera, Béli Tarra, w Światowidzie. Film trwający ponad 7,5 godziny zostanie wyświetlony w odrestaurowanej cyfrowo wersji. To bardzo rzadka okazja do zobaczenia „Szatańskiego tanga” na dużym ekranie i jednocześnie seans dla wytrwałych pasjonatów kina. Ponadto w kinie Kosmos pokaz Lisbon Story, filmu prawdopodobnie najsłynniejszego niemieckiego twórcy, Wima Wendersa. Natomiast w kinie Rialto całkiem nowa produkcja, wyróżniony za scenariusz na festiwalu w Cannes „Portret kobiety w ogniu”. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Staroci, Rynek

Zegarki, kryształowa zastawa, a także spory wybór starych lamp i biżuterii. Na Rynku trwa jarmark staroci. Jak zwykle można znaleźć tu m.in. wazony, stare lampy i meble. Zawiedzeni nie powinni być również kolekcjonerzy. Kilka stoisk ma bogaty wybór monet, znaczków pocztowych czy płyt winylowych i CD. Są też wystawcy z dziełami sztuki i rękodziełem. Jarmark na Rynku będzie trwał cały weekend. Jest czynny w godz. 10-18.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*