Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend zdominują wybory samorządowe, które odbędą się w niedzielę. Zawsze jednak przed albo po głosowaniu można wybrać się do muzeum, filharmonii albo na zlot food trucków. Zobaczcie co ciekawego dzieje się w sobotę i niedzielę w Katowicach.

NIEDZIELA

Targi Ślubne, MCK

Ponad 120 wystawców, pokazy mody ślubnej i występy zespołów weselnych. To tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano na Targi Ślubne w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pary będą mogły spróbować potraw i deserów podczas degustacji. Zapoznać się z ofertą wystawców i skorzystać z promocyjnych cen na ślubne usługi. Organizatorzy zapowiadają też konkursy z nagrodami. Targi odbywają się w godzinach 10.00-17.00. Bilety będą dostępne w kasie przy wejściu, w cenie 20 zł. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Bajka dla dzieci, Kino ASP

Historia chłopca, który aby uratować swoją mamę i mieszkańców rodzinnej wioski, wyrusza w pełną przygód podróż życia. Wszyscy młodzi widzowie będą mogli poznać tego bohatera podczas seansu w Kinie ASP. Pokaz filmu pt. „Sawa Sawa. Mały wielki bohater” odbędzie się o godz. 11. Wstęp jest wolny.

Koncert familijny, Filharmonia Śląska

Trochę muzyki filmowej, trochę rozrywkowej. Utwory amerykańskich lub związanych z USA kompozytorów oraz wykonawców w wyjątkowym wykonaniu będzie można usłyszeć podczas koncertu pt. „Amerykańskie granie na niejednym fortepianie”. Na scenie wystąpią Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk, czyli Dombrova Piano Duo. Koncert na dwa fortepiany rozpocznie się o godz. 11.30. Bilety w cenach: 20 zł (dorośli), 15 zł (dzieci), 5 zł (dzieci do 6 lat) można kupić online lub w kasie Filharmonii. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków, Rynek

Ostatnia okazja do spróbowania dań przygotowywanych w kuchniach na kółkach. W trakcie zakończenia sezonu pojawi się ponad 20 food trucków. Do wybory m.in. kuchnia gruzińska, turecka, kanapki w stylu kubańskim czy burgery po bałkańsku. Nie zabraknie też muzyki. W sobotę na scenie wystąpią lokalne zespoły: Szklane Oczy, ZOŚKA, Max Bravura. Z kolei w niedzielę imprezę zamknie koncert Gutka. Food trucki będą czynne w godz. 12.00-22.00 w sobotę i od 12.00 do 20:00 w niedzielę. Więcej TUTAJ.

Męski weekend w Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie organizuje dodatkowe atrakcje w związku z trwającą wystawą „Męska rzecz”. Spotkania z modą męską i specjalistami od zarostu. Poza tym możliwość zwiedzenia wystawy razem z jej twórczyniami. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*