Reklama

Moda męska i spotkanie z barberami w Muzeum Śląskim

Redakcja
Męski weekend w Muzeum Śląskim. Przez dwa dni będzie można nie tylko zwiedzić wystawę z kuratorkami, ale również dowiedzieć się jakie trendy panują w modzie męskiej i poznać historię stylów męskiego zarostu.

Przez dwa dni w Muzeum Śląskim odbędą się wydarzenia towarzyszące wystawie „Męska rzecz”. Najpierw, w sobotę, będzie można zwiedzać ekspozycję z jej kuratorkami. Wystawa składa się z ponad 1000 oryginalnych eksponatów datowanych na okres od XXVII do XX wieku. Są to m.in. przedmioty codziennego użytku oraz elementy garderoby, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Śląskiego, kilkudziesięciu polskich placówek muzealnych i kolekcji prywatnych. Cała ekspozycja jest podzielona na 8 części, odpowiadających różnym dziedzinom i etapom życia mężczyzny.

Kolejne weekendowe atrakcje będą poświęcone męskiemu wyglądowi. Również w sobotę, o godz. 17, odbędzie się spotkanie pod nazwą „Powrót dandysa. Warsztaty męskiej elegancji”, które poprowadzi Tomasz Godziek z katowickiej firmy Poszetka. Uczestnicy posłuchają o tradycyjnym krawiectwie i poznają obecne trendy w modzie. Poza tym dowiedzą się jak dobierać fasony i wybrać strój na konkretną okazję. Udział w warsztatach kosztuje 9 zł i uprawnia również do zwiedzenia tego dnia wystawy „Męska rzecz”. Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę, o tej samej porze. Specjaliści od męskiego zarostu, Dariusz Kajetan SojkaMichał Pakuła, zaprezentują historię stylów i trendów męskiej brody. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Samo zwiedzanie wystawy kosztuje 7 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*