Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie kolejny weekend z wieloma imprezami plenerowymi. Będą koncerty, dni dzielnicy i duże wydarzenie na lotnisku Muchowiec. Zapraszamy do lektury.

SOBOTA

SprzątaMy dzielnice, Bulwary Rawy

Kolejna akcja z cyklu, którego celem jest posprzątanie wskazanych przez mieszkańców miejsc. Chętni zbierają się zawsze o godz. 10. Przez kilka godzin sprzątają wskazany teren, a potem relaksują się przy grillu. Więcej TUTAJ.

Gryfny Bieg i Festiwal Kolorów, Park Śląski

Bieg i kolorowa impreza w Parku Śląskim. Najpierw, o godz. 14, rozpocznie się Gryfny Bieg. Zawodnicy będą mieli do pokonania łatwą, 5-kilometrową trasę, biegnącą alejkami parku. W trakcie sportowych zmagań zostaną obsypani kolorowymi proszkami. Wszystko dlatego, że o godz 16 rusza muzyczna impreza. Festiwal Kolorów to kilka godzin tańca i kolorowej zabawy. Występy na scenie zakończy koncert rapera B.R.O. Na Gryfny Bieg już nie można się zapisać, ale festiwal jest darmowy. Jednak za kolorowe proszki trzeba będzie zapłacić. Więcej informacji o Festiwalu Kolorów można znaleźć TUTAJ.

Salsa pod Palmami, Rynek

Kolejna edycja tanecznej imprezy w samym sercu Katowic. Dla tych, którzy dopiero chcą nauczyć się salsy, przygotowano naukę podstawowych kroków. Potańcówka obok sztucznej Rawy to również okazja do zabawy solo, w parach i całą grupą. W trakcie imprezy nie zabraknie również bachaty. O godz. 18.30 pokaz układu tanecznego, który zaprezentują uczestnicy warsztatów w szkole La Clave. Cała impreza rusza o godz. 17 i potrwa do 21. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Dni Podlesia, boisko MOSiR „Podlesianka” (ul. Sołtysia 25)

Święto dzielnicy to atrakcje dla całej rodziny. Będzie pokaz flamenco, taniec szkocki i spektakl dla dzieci. Publiczność zobaczy występ bębniarzy i nauczy się zumby. W trakcie festynu nie zabraknie również gier i zabaw dla dzieci. Na scenie wystąpią zespoły Krzikopa i Beltaine&Glendalough. Całość zakończy ognisty pokaz w wykonaniu Grupy artystycznej OKB, która zaprezentuje spektakl pt. Kowale Miłości. Wstęp na imprezę jest wolny. Rozpoczęcie o godz. 15. Więcej TUTAJ.

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, strefa kultury

Artyści z różnych części świata zaprezentują się na scenie ustawionej na parkingu obok Muzeum Śląskiego. Festiwal rozpoczął się już w piątek, ale sobotnie koncerty również powinny zainteresować fanów world music. Podczas imprezy będzie można usłyszeć m.in. belgijsko-syryjski duet w towarzystwie kapeli z Beskidu i muzykę prosto z Wyspy Zielonego Przylądka w wykonaniu uznanej na świecie wokalistki. Więcej o festiwalu pisaliśmy TUTAJ.

Śląski Air, Moto & Piro Show. Fajera!, Muchowiec

Głośna impreza to przede wszystkim propozycja dla fanów lotnictwa, militariów i motoryzacji. Jednak widowiskowe pokazy powinny zainteresować każdego. Na niebie publiczność zobaczy akrobacje najlepszych polskich pilotów. Z kolei na ziemi zaprezentowane zostaną m.in. czołgi z czasów II wojny światowej i sportowe samochody. Będą pokazy kierowców rajdowych i drift. Na zakończenie imprezy wielki pokaz pirotechniczny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień otwarty NOSPR

Dzieci nauczą się jak zachowywać się na koncercie muzyki poważnej, a dorośli poznają możliwości sali koncertowej NOSPR. W trakcie wydarzenia odbędą się darmowe koncerty i będzie można zrobić sobie zdjęcie na estradzie oraz zdobyć autograf Andrzeja Smolika i Miłosza. Więcej o dniu otwartym w NOSPR pisaliśmy TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków, Rynek

Rynek Smaków tym razem obok strefy kibica na katowickim Rynku. To okazja, żeby nie tylko spróbować oryginalnych dań z kuchni na kółkach, ale również zobaczyć na dużym ekranie mecze mundialu w Rosji. Do wyboru będzie około 30 food trucków. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*