Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Będzie upalnie i będzie się działo. W Katowicach na pewno nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniego wydarzenia. Rodzinny piknik, podniebne widowiska, food trucki na Rynku i rośliny w fabryce. To niektóre z imprez, jakie znalazły się w naszym cotygodniowym rozkładzie jazdy. Udanego weekendu.

SOBOTA

Leśny Piknik Rodzinny „Ekoodpowiedzialnie”, Dolina Trzech Stawów

Kilka stref, dużo atrakcji dla dzieci i ekologicznej wiedzy. Podczas pikniku będzie można poznać gatunki drzew, zobaczyć spektakl o recyklingu i posłuchać koncertu na instrumentach z odzysku. Upał nie będzie aż tak uciążliwy, bo stanie kurtyna wodna i beczkowóz. Dla osób, które przyniosą zużyte baterie, przygotowano sadzonki roślin. Więcej TUTAJ.

Fajera, Lotnisko Muchowiec

Kolejna edycja widowiskowej imprezy i kolejne podniebne oraz militarne atrakcje. Swoje umiejętności pokaże pilot, który wylądował na sopockim molo. Nad Muchowcem przelecą dwa samoloty F-16. Podczas pokazu piloci przeprowadzą m.in. symulowany atak na cel znajdujący się na ziemi, na który będą naprowadzani  przez operatorów jednostki specjalnej AGAT. W akcji będzie można zobaczyć dwa zespoły akrobacyjne – Firebirds i The Flying Bulls. Poza tym na płycie lotniska uczestnicy z bliska pooglądają m.in. Mustanga P51-D i Yaka 3U. Będą też rekonstrukcje bitew z okresu Powstań Śląskich, ale również sceny walk z I oraz II wojny światowej. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do ok. 21.30. Bilety w cenie 49,99 zł można kupić przed wejściem lub online TUTAJ.  Osoby do 18. roku życia i seniorzy, którzy ukończyli 70 lat wchodzą za darmo.

Festiwal Kolorów i Gryfny Bieg, Park Śląski

Festiwal odbędzie się w piętnastu miastach w całej Polsce. Na jego trasie nie mogło zabraknąć województwa śląskiego. Po raz kolejny na Polach Marsowych w Parku Śląskim w powietrze zostanie wyrzucony kolorowy proszek i to kilka razy. Od godziny 16.00, co godzinę, uczestnicy Festiwalu Kolorów utworzą wielokolorową chmurę. To wszystko przy muzyce granej przez DJ-ów. Imprezie będzie towarzyszy Gryfny Bieg, czyli prawdopodobnie jedyny wyścig, w którym na równi z szybkością, liczy się pomysłowy strój. Start biegu o godz. 14.00. Udział w Festiwalu Kolorów jest bezpłatny. Więcej o imprezie TUTAJ.

Koncert Orkiestry Dętej „Katowice”, amfiteatr NOSPR

Dźwięki instrumentów wypełnią strefę kultury. Górnicza orkiestra dęta dokładnie w południe zagra tuż obok dawnej kopalni „Katowice”. W programie znalazły się m.in. utwory związane z tradycją Śląska. W tym marsz górniczy oraz Szła dzieweczka. Ale również walce Straussa i kompozycje Jacoba de Haana. Koncert jest bezpłatny. Pełny repertuar TUTAJ.

Roślinny Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Jeśli ktoś lubi rośliny lub ma ich za dużo, albo jedno i drugie, to powinien wybrać się do Fabryki Porcelany. Odbędzie się tam pierwsza roślinna wymiana w Katowicach. Można przynieść rośliny zewnętrzne, doniczkowe, bulwy, cebulki, nasiona, sadzonki oraz szczepki. Nie trzeba zabierać roślin do domu, można po prostu zostawić swoją. Organizatorzy postawili kila warunków. Rośliny powinny być tak przygotowane, żeby możliwy był ich transport. Najlepiej gdyby były opisane. Tak, aby nowy właściciel wiedział, co to za gatunek. Po wymianie odbędą się koncerty. Na dziedzińcu Fabryki zagrają Bukowicz, Coals i Last Robots. Wstęp jest wolny. Początek o godz. 18.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

IV Katowicki Dzień Psiaka, Park Kościuszki

Psie konkursy i pokazy. Impreza dla właścicieli, którzy chcą aktywnie spędzić czas ze swoim przyjacielem. woje umiejętności zaprezentują specjalnie wyszkolone psy, pracujące w policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Będzie pokaz na psich torach przeszkód i łapania frisbee. Ponadto właściciele wezmą udział w konkursach. Wybrana zostanie m.in. psia piękność. Poza tym na miejscu pojawią się wystawcy z przydatnymi gadżetami dla czworonogów. Początek imprezy o godz. 10. Wszystko potrwa do 14. Wstęp wolny.

Śląskie Święto Rowerzysty,Górnośląski Park Etnograficzny

Najpierw z trzech miast wyruszą 3 peletony. Rowerzyści wyjadą m.in. z Gliwic, Katowic i Dąbrowy Górniczej po to, żeby wspólnie spotkać się w Chorzowie. W skansenie zaplanowano szereg rowerowych atrakcji. Każdy będzie miał szansę wypróbować nietypowych jednośladów. Będą rowery cargo, elektryczne czy tandemy. Odbędą się również prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, wystawa rowerów zabytkowych, konkursy rowerowe. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego. Wstęp wolny. Początek pikniku o godz. 13.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków, Rynek

Popularne food trucki wracają na Rynek. Chociaż upały nie przyciągają do centrum miasta, to na pewno nie zabraknie chętnych do spróbowania nowych smaków. Do wyboru są gastrowozy z kuchnią tajską, meksykańską, burgery z dziczyzną, a także lody i inne słodkości. W sobotę zaplanowano koncerty lokalnych zespołów. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*