Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Głównym wydarzeniem w ciągu najbliższych dwóch dni będzie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy w Katowicach i Chorzowie odbędą się w niedzielę. Po koncertach rozbłyśnie tradycyjne światełko do nieba. W weekend nie zabraknie również sportowych emocji. Najlepsze florecistki zmierzą się w Spodku o puchar świata, a w Dolinie Trzech Stawów w lodowatej wodzie rozegrane zostaną zawody pływackie.

SOBOTA

3 Stawy Silesia Winter Swimming 2018, Dolina Trzech Stawów

Kolejna edycja międzynarodowych zawodów, w których zmierzą się pływacy z całego świata. Zawodnicy wystartują na kilku dystansach. Najdłuższy to 2 km. Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych obok stawu kąpielowego w Dolinie Trzech Stawów. Wszystko zakończy się przemarszem pływaków w strojach kąpielowych na katowickim Rynku. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, plac przed Spodkiem i Stadion Śląski

Tym razem Katowice będą grały razem z WOŚP. Przed Spodkiem odbędą się koncerty i pokazy. Jeszcze więcej atrakcji zaplanowano na Stadionie Śląskim. Rano sprzed stadionu wystartuje bieg, a po południu rozpoczną się koncerty. Wystąpi m.in. Miuosh, NeuOberschlesien i SOXSO. Obydwie imprezy zakończą się tradycyjnym światełkiem do nieba. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Puchar Świata seniorów we florecie kobiet, Spodek

Najlepsze zawodniczki z całego świata przyjechały do Katowic. Puchar Świata w Spodku rozpoczął się w piątek kwalifikacjami. Jednak najważniejsze pojedynki odbędą się w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia rozegrany zostanie turniej indywidualny, a drugiego – drużynowy. Publiczność w Spodku będzie mogła zobaczyć m.in. aktualną mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro. Oprócz tego odbędą się zajęcia z szermierki dla dzieci.

Świat z klocków LEGO, CH 3 Stawy

Przez dwa dni na dzieci będą czekały atrakcje związane z najsłynniejszymi klockami na świecie. W programie m.in. elektryczne samochody, którymi dzieci będą mogły jeździć po wyznaczonym torze, interaktywne gry, strefa do budowania własnych konstrukcji z klocków. Będzie też wystawa budowli i postaci z klocków Lego prosto z duńskiego Billund. W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy. Do wygrania m.in. zestawy klocków i bilety do Legoland. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*