Reklama

Będą pływali w lodowatej wodzie, a potem przejdą przez Rynek w kąpielówkach

Ł. K.
Do Katowic przyjadą pływacy z różnych części świata. Najodważniejsi będą musieli przepłynąć w lodowatej wodzie 2 kilometry. Organizatorzy zaplanowali atrakcję dla kibiców, którzy będą mogli obserwować zmagania z balii napełnionej gorącą wodą. Po zawodach pływacy przejdą przez Rynek w strojach kąpielowych.

Na zawody Pucharu Świata w zimowym pływaniu zarejestrowało się 220 zawodników. Do Doliny Trzech Stawów, oprócz Polaków, przyjadą pływacy z Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii, Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i z Argentyny. Zawodnicy zmierzą się na pięciu dystansach, od 100 m do 1 km. Dodatkowo 16 śmiałków popłynie na dystansie 2 km. Lodowata woda stanowi duże wyzwanie. Zawodnicy muszą długo przygotowywać się do starto w takich zawodach. – Aby móc pływać na zawodach w tak zimnej wodzie, potrzeba około trzech lat treningów. Najpierw powinno się pływać kilka minut dwa razy w tygodniu na dystansie 250 metrów. W kolejnym roku na dystansie 500 metrów i dopiero w trzecim roku kilometr. Należy cały czas doskonalić technikę pływacką na otwartych akwenach wodnych. Oczywiście ważne jest również doskonałe zdrowie i ogromna chęć walki ze swoimi słabościami – mówi Leszek Naziemiec, wiceprezes Klubu Sportowego Silesia Winter Swimming.

Zawody rozpoczną się w sobotę, 13 stycznia w Dolinie Trzech Stawów. Zmagania pływaków w stawie kąpielowym będzie można oglądać z brzegu. Dla publiczności zostały przygotowane dodatkowe atrakcje, m.in. balie z gorącą wodą zamiast trybun, występ zespołu rockowego i orkiestry dętej oraz atrakcje dla dzieci z animatorami. Na zakończenie wydarzenia pływacy przeniosą się na katowicki Rynek, gdzie przejdą w strojach kąpielowych. Początek przemarszu o godz. 19.30. Same zawody potrwają od 9 do 16. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*