Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot. Rafał Nowak.

Redakcja
Wiosna coraz bliżej, ale nie za oknem. Mimo to kilka wydarzeń odbędzie się na zewnątrz. Z jednej strony dużo jedzenia, tego z mięsem i bez. Z drugiej sportowe zmagania w Dolinie Trzech Stawów i ciekawe spotkania z ludźmi gór. Zapraszamy do naszego weekendowego przeglądu wydarzeń.

NIEDZIELA

Wege Festiwal i Babski Targ, Galeria Szyb Wilson

Dwuczęściowe wydarzenie ponownie w Galerii Szyb Wilson. Będzie można spróbować ciekawych dań bez mięsa i zaopatrzyć się w produkty spożywcze. Pojawią się też wystawcy z naturalnymi kosmetykami i oryginalnymi ubraniami. Wszystko potrwa od godziny 12 do 19. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Bieg bez gaci, Dolina Trzech Stawów

Jak sama nazwa imprezy wskazuje, zawodnicy nie mogą startować w spodniach. W takim okrojonym stroju będą musieli pokonać 5 km i wbiegną do stawu kąpielowego. Podczas imprezy odbędzie też bieg dla dzieci, ale one będą mogły startować w „gaciach”. Najlepsi zawodnicy biegu dla dorosłych dostaną puchary oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. Pierwszy bieg rozpocznie się o godz. 12. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

11. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, kino Rialto

Propozycja dla tych, którzy kochają góry. Wydarzenie rozpoczęło się już w piątek, ale potrwa przez cały weekend. W trakcie przeglądu zobaczyć będzie można polskie i zagraniczne produkcje, w których główną rolę grają najwyższe szczyty świata. Pojawi się również temat wypraw na K2. Impreza to nie tylko filmy, bo posłuchać będzie można prelekcji alpinistów, himalaistów i podróżników. W ostatnim spotkaniu weźmie udział Martyna Wojciechowska. Na niektóre seanse i spotkania biletów już zabrakło. Wszystkie szczegóły są dostępne TUTAJ.

Food Trucki Na Start, Stadion Śląski 

Pierwszy taki zlot w tym roku. W trakcie wydarzenia będzie można nie tylko dobrze się najeść, ale również podejrzeć jak przygotowywane są dania. Pokazy kulinarne, specjalne promocje i konkursy. To wszystko znajdą na miejscu goście zlotu. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*