Reklama

W niedzielę Silesia Marathon. Będą duże utrudnienia

Redakcja
Kilka tysięcy zawodników wystartuje jutro z Parku Śląskiego po to, żeby pokonać co najmniej 21, a maksymalnie 50 kilometrów. Wiele dróg będzie zamkniętych. Osoby, które nie biorą udziału w biegu, muszą się na to przygotować.

Trwają ostatnie przygotowania do Silesia Marathonu. Jutro przez ulice 4 miast aglomeracji przebiegną tysiące zawodników. Nie tylko ze Śląska, ale również całej Polski i kilkudziesięciu krajów. Jedenasta edycja największego biegu w regionie znowu przyciągnie tłumy miłośników biegania. Do wyboru były trzy dystanse: ultra (50 km), maraton (42 km) i półmaraton (21 km). – Łącznie zapisanych mamy ponad 8,5 tysiąca osób. Zobaczymy ile osób stanie na starcie. W tej chwili jest lekkie załamanie pogody. Ale myślę, że ta pogoda po raz pierwszy od kilku lat będzie taką typowo biegową pogodą. Dotychczas mieliśmy temperatury często ponad 20 stopni. To dla maratończyków, biegaczy długodystansowych jest wysoka temperatura – mówi Bohdan Witwicki, organizator Silesia Marathon. Biegacze będą finiszować na Stadionie Śląskim.

W związku z wydarzeniem na drogach czekają duże utrudnienia w ruchu. Zmiany w organizacji zostaną wprowadzone na kilka godzin w aż 4 miastach: Katowicach, Chorzowie, Mysłowicach i Siemianowicach Śląskich. Z Parku Śląskiego biegacze ruszą w kierunku centrum Katowic, a następnie przez os. Paderewskiego i Dolinę Trzech Stawów dotrą do Nikiszowca. Stamtąd trasa poprowadzona jest na niewielkim fragmencie w Mysłowicach i znowu zawodnicy wrócą do Katowic. Przez Szopienice i Dąbrówkę Małą pobiegną do Siemianowic. Zanim dotrą z powrotem do Parku Śląskiego miną jeszcze wieżę telewizyjną. Start maratonu odbędzie się o godz. 9.00, dwadzieścia minut wcześniej wystartują zawodnicy na dystansie ultra, a półmaraton ruszy o godz. 10.45. Najpóźniej zawodnicy dotrą na Stadion Śląski chwilę przed godz. 15.00. Poniżej pełny wykaz ulic, którymi pobiegną. Razem z planowanymi czasami ich zamknięcia. Pozostałe szczegóły są dostępne TUTAJ, a pełna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej znajduje się TUTAJ.

Od 8.40 do 11.45:

Złota (od ul. Sportowej),
Bukowa,
Krzyżowa,
ks. P. Ściegiennego,
Chorzowska (nitka północna),
Rondo im. gen. J. Ziętka,
al. Roździeńskiego,
Dudy-Gracza,
1 maja (od Dudy-Gracza do Bohaterów Monte Cassino) – 11:00-11:50

Od 9.00 do 10.45:

Graniczna,
Pułaskiego,
Lotnisko,
Dolina Trzech Stawów,
Francuska,
Gospodarcza,
Górniczego Dorobku.

Od 9.30 do 11.40:

Szopienicka,
Krawczyka,
pl. Wyzwolenia,
Świętej Anny,
Szopienicka,
Mysłowicka.

Od 10:00 do 13:15

Oswobodzenia,
Lwowska,
Bednorza,
Roździeńska,
Obrońców Westerplatte,
1 Maja,
Bohaterów Monte Cassino,
Leopolda,
Le Ronda,
Grzegorzka,
Strzelców Bytomskich.

Od 10.40 do 14.20:

al. Korfantego (odcinek od ul. Karłowicza do pl. Alfreda),
Telewizyjna,
Bytkowska (odcinek od ul. Targowej do ul. Telewizyjnej).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*