Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend zapowiada się pogodnie, zwłaszcza sobota. To dobra informacja dla tych, którzy wybierają się świętować urodziny Katowic w strefie kultury. Tam odbędzie się główna impreza. Głośno będzie też na Rynku. Festiwal Organizacji Pozarządowych to sporo atrakcji dla dzieci. Sprawdźcie co jeszcze będzie się działo „na mieście”.

SOBOTA

Zaczęło się od ziarna… Historia roślin uprawnych, Muzeum Śląskie

Nowa wystawa w nowej przestrzeni Muzeum opowiada o historii roślin i o tym, jak wpłynęła ona na historię człowieka. Otwarcie o godzinie 9, a wstęp przez dwa dni będzie kosztował 1 zł. My już ją zwiedziliśmy. Więcej  o ekspozycji można przeczytać TUTAJ.

15tka z Sosnowca do Katowic

Kilkuset biegaczy stanie na starcie w Parku Sieleckim. Będą mieli do pokonania 15 kilometrów trasą tramwaju numer 15. Całość zakończy się na pl. Szewczyka w Katowicach. Więcej o biegu pisaliśmy TUTAJ.

Festiwal Organizacji Pozarządowych, Rynek

Stoiska z atrakcjami dla dzieci, warsztaty rękodzieła, porady weterynaryjne i pokazy baristyczne. To tylko część programu, który przygotowały organizacje pozarządowe. Łącznie na Rynku  zaprezentuje się ich 50. W trakcie festiwalu będzie można zapoznać się z ich działalnością. Nie zabraknie muzyki. Na scenie wystapią kolejno: Orkiestra Dęta „Katowice, Nivel, Studio Sztama i Erith. Impreza potrwa od 10 do 17. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

XXI Dni Dębu, MDK Koszutka (filia „Dąb”)

Przez cały dzień z atrakcji będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy dzielnicy. Najpier przemarsz orkiestry i mażoretek, a później artystyczne występy w amfiteatrze. Dzieci nie powinny się nudzić, bo przygotowano dla nich m.in. malowanie twarzy, modelowanie balonów. Będzie też sczudlarz, bańki mydlane i darmowa zjeżdżalnia. Dorośli będa mogli kupić książki na kiermaszu. Po południu zaczną się występy muzyczne. Imprezę zakończy koncer Marcela Różanki z zespołu Oberschlesien. Więcej TUTAJ.

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Nocny Targ ruszył w piątek. Jednak w sobotę będzie można nadal spróbować jedzenia serwowanego przez 7 food trucków. Poza tym na scenie wystąpi młody raper PlanBe i zespół Studio Sztama. Na koniec imprezę rozkręci DJ West. Śląski Targ Nocny będzie czynny w godzinach 17-2. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

VIII Wielka Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Organizatorzy zapowiadają, że do kupienia będzie kilkanaście tysięcy płyt-różne gatunki i wydawnictwa. Będzie też można wygrać albumy znanych artystów. To okazja do zakupów i dyskusji o muzyce. Wydarzenie potrwa kilka godzin. Rozpoczęcie o 11. Więcej informacji TUTAJ.

Inscenizacja historyczna Wieża’39, Park Kościuszki

Wydarzenie organizowane przez katowicki hufiec. Oprócz inscenizacji wydarzeń z 1939 roku, będą też inne atrakcje. U stóp Wieży Spadochronowej harcerze poczęstują gości grochówką, pokażą jak odnaleźć się w nieznanym terenie. Będzie też można się powspinać. Wszystko zacznie się w południe.

CAŁY WEEKEND

Urodziny Miasta Kocham Katowice

Tegoroczne obchody to kilka dni muzyki. Świętowanie 152. urodzin rozpoczęło się już w piątek. Najwięcej będzie się działo w sobotę. W NOSPR będzie można posłuchać utworów Jacka Cygana w wykonaniu m.in. Ryszarda Rynkowskiego, Edyty Geppert i Stanisława Sojki. Wokalistom na scenie będzie towarzyszyła  Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, zespół Camerata Silesia i kwintet jazzowy. Później wydarzenie przeniesie się na zewnątrz. Tutaj wystąpią goście zza granicy. Więcej o obchodach urodzin miasta można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*