Reklama

Dzisiaj pierwszy koncert z okazji 152. urodzin Katowic

W strefie kultury trwa już budowa sceny.

Ł. K.
Kolejne urodziny Katowic to 4 dni muzycznych wydarzeń. Główna impreza odbędzie się w sobotę. Będzie można posłuchać utworów Jacka Cygana w wykonaniu słynnych polskich artystów. Później wystąpią goście zza granicy – trio z Estonii i muzycy z zespołu King Crimson.

Cztery dni i 7 koncertów. Tak, w skrócie, Katowice będą obchodziły swoje 152. urodziny. W programie znaleźć można polskich i zagranicznych wykonawców. Wszystko zacznie się już w piątek, 8 września, w Kościele św. Szczepana w Bogucicach. Ze specjalnym repertuarem wystąpi Józef Skrzek. Następnego dnia, w NOSPR, publiczność usłyszy piosenki Jacka Cygana w specjalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się Ryszard RynkowskiStanisław Sojka czy Edyta Geppert. Podczas koncertu w roli recytatora wystąpi Daniel Olbrychski. Za muzykę odpowiedzialna będzie Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, zespół Camerata Silesia i kwintet jazzowy.

Jednak najwięcej osób przyciągnie z pewnością sobotni koncert plenerowy w strefie kultury. Na scenie wystąpi Trad.Attack!. Estońskie trio wykona muzykę tradycyjnych pieśniarzy tego kraju. Zaraz po nich publiczność usłyszy KTU, czyli projekt wybitnego fińskiego akordeonisty i muzyków z legendarnego King Crimson.

Niedziela to koncerty w Mieście Ogrodów i kinie Rialto. Najpierw hołd dla The Police w wykonaniu młodych polskich artystów. Będą to jazzowe interpretacje utworów znanego zespołu. Następnie coś dla fanów mocniejszych elektronicznych brzmień. Obchody 152. urodzin miasta zakończy koncert ElectroKilar, czyli utwory Wojciecha Kilara w nowoczesnych aranżacjach. Dzieła kompozytora zostaną przerobione na muzykę elektroniczną. Za kompozycję będzie odpowiedzialny DJ z Katowic o pseudonimie 5cet, a na scenie wystąpi razem z orkiestrą AUKSO z Tychów.

Wstęp na koncert otwierający urodziny miasta jest darmowy. Podobnie jak do strefy kultury. Za pozostałe koncerty trzeba będzie zapłacić od 10 zł do 30 zł. Więcej informacji na temat programu i biletów można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. asdsada 8 września, 2017 at 9:07 am - Reply

    ale bieda

Dodaj komentarz

*
*