Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend wiosny będzie naprawdę wiosenny. Pogoda z pewnością zachęci wiele osób do spacerów. Dla tych, którzy zgłodnieją, dobrą propozycją może być odwiedzenie pierwszego w tym sezonie zlotu food trucków na Rynku. Poza tym będzie można pokibicować biegaczom bez gaci albo wymienić się książkami. Udanego weekendu.

SOBOTA

II Bieg Bez Gaci, Dolina Trzech Stawów

Długie spodnie na tej imprezie biegowej są zakazane. W Dolinie Trzech Stawów biegacze będą mieli do pokonania krótką, 5-kilometrową trasę, ale po drodze przebiegną przez wodę. Impreza ma na celu promowanie morsowania. Dlatego dwa odcinki (ok. 100-200 metrów) zawodnicy przebiegną po pas w wodzie. Online zarejestrowało się prawie 200 osób, ale na miejscu będzie można kupić pakiet startowy i pobiec z innymi. Jego cena to 49 zł. Zapisy w biurze zawodów od godz. 13. Start o godz. 15. Więcej TUTAJ.

Wiosna w Kosmosie

Kino Kosmos z wiosenną propozycją dla najmłodszych. Po raz kolejny wyświetlony zostanie film, który ma bawić i jednocześnie uczyć. Tym razem uczyć na temat robaków. Film pt. “Robaczki z Zaginionej Dżungli” łączy  realistyczne zdjęcia przyrody z animacją. Przed seansem odbędą się warsztaty z typografii, podczas których dzieci stworzą obraz budzącej się do życia łąki. Zrobią to przy pomocy stempli z warzyw i małych drewienek (chętni proszeni o przyniesienie ze sobą twardych warzyw jak seler i burak). Bilety kosztują 15 zł i 17 zł. Początek warsztatów o godz. 14. Wydarzenie dla dzieci powyżej 5. roku życia. Więcej TUTAJ.

Silesian Book Swap w Bibliotece Śląskiej

Wielka książkowa wymiana w Bibliotece Śląskiej. To dobra okazja, żeby pozbyć się książek, które nie zostaną otwarte po raz kolejny lub nieudanych książkowych prezentów. Na wymianie będzie można znaleźć zarówno beletrystykę, jak i komiksy czy literaturę dla dzieci. W wydarzeniu mogą wziąć udział wyłącznie osoby prywatne, a przyniesione książki powinny być wydane po 2010 roku i w dobrym stanie. Wstęp wolny. Wydarzenie potrwa w godz. 9-14. Więcej TUTAJ.

Skalpel Big Band, P23

Duet w kilkunastoosobowym składzie. Oryginalne jazzowe utwory wspomagane elektroniką to znak rozpoznawczy Skalpela. Pierwszy koncert w tym składzie w Katowicach odbył się na Off Festivalu i spotkał z gorącym przyjęciem publiczności. Tym razem Skalpel będzie promował swój najnowszy sibgiel, ale publiczność na pewno usłyszy w Fabryce Porcelany również starsze, lepiej znane utwory. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Muzyka w Bazylice, Panewniki

Pierwszy z cyklu czterech koncertów w panewnickiej bazylice. Znane kompozycje m.in. Bacha i Pergolesiego wykonają doświadczeni artyści. Zaśpiewa Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska, a towarzyszyć jej będą Henryk Gembalski (skrzypce) i Julian Gembalski (organy). Podczas bezpłatnego wydarzenia nie zabraknie improwizacji. To okazja do posłuchania wyjątkowego brzmienia organów w Panewnikach z udziałem wokalu i skrzypiec. Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 17.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Rynek Smaków 

Ponad dwadzieścia menu do wyboru, muzyka i warsztaty dla dzieci. W ten weekend rusza sezon foodtruckowy na katowickim Rynku. Pierwszego dnia, w piątek, nie było tłumów, ale w sobotę i niedzielę można spodziewać się kolejek. Podczas wydarzenia będzie można zjeść coś na słono i na słodko. Po raz ostatni pojawi się knajpa serwująca ramen w Krakowie. Będą też azjatyckie pierożki dim sum, spory wybór burgerów, frytek i meksykańskie jedzenie z otwartego niedawno w Katowicach lokalu. Poza tym w sobotę odbędą się koncerty. Zagrają: K-Essence, Eyelids i Parnas. W sobotę między 12 a 16 odbędą się ekologiczne warsztaty dla dzieci. Impreza będzie otwarta w sob. od 12 do 22, a w niedzielę do 20. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*